Çift Kondansatörlü Motorun ve Şalterin Bağlantısı

Arkadaşlar çok acil yardım istiyorum çift kondansatörlü plantinli monofaze motorun 9 uçlu olan kollu şaltere ileri geri olarak çalıştırması için ne yapmam lazım

Elimizi

2 kalın sargı ucu

2 ince sargı ucu

2 start konda. Ucu

2 platin ucu

2 daimi konda. Ucu

Normalde

İnce + kalın faz

Kalın + daimi + platin nötür

İnce + daimi+start

Start+platin kollu şaltere aktarınca nasıl olacak kollu şalterde köprüleri nasıl yapacaz hangi ucları nasıl bağlayacaz

!!!!!!!!!!!!!!!!Benim yaptığım bağlantıyada bi bakın yanlışlık varmı !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Yuklediginiz resim gorunmuyor.
AC-ve-DC-Makineler_img_75.jpg

Sema bu kalin teller ana sargi ( semadaki AS ) ince teller yardimci sargi. Devir yonu ana sargi veya yardimci sarginin uclari yer degistirerek yapilir. Dusuk kapasiteli kondansator daimi kondansatordur yani semadaki c1 .yuksek kapasiteli kondansator ilk haraket kondansatorudur.

Son düzenleme:
beyler bağlantıma bide burdan bakın doğrumu

Ekli dosyalar

• BAĞLANTI.rar
    12.6 KB · Görüntüleme: 45
Yuklediginiz resim gorunmuyor.
AC-ve-DC-Makineler_img_75.jpg

Sema bu kalin teller ana sargi ( semadaki AS ) ince teller yardimci sargi. Devir yonu ana sargi veya yardimci sarginin uclari yer degistirerek yapilir. Dusuk kapasiteli kondansator daimi kondansatordur yani semadaki c1 .yuksek kapasiteli kondansator ilk haraket kondansatorudur.

üstadım bunları biliyoruz fakat bu platinli ve çift kondansatörlü normal kollu şalter yokken çalıştırıyoruz bağlantısınıda biliyoruz fakat kollu şaltere aktarınca işler değişiyor resmi tekrar yükledim bi bak kontrol et istersen

Ekli dosyalar

• BAĞLANTI.rar
    12.6 KB · Görüntüleme: 22
Benim size verdiğim şema aslında ihtiyacınızı görüyor, siz resmin altında yazan altı uclu olayına takılmayın şekle göre taklit edin, yön ile ilgili her iki YS uclarının yerini değişin tamamdır.

Fakat arada unuttuğumuz olay şu önce motoru şaltersiz devreye alacak şekilde ayarlayın daha sonra AS uclarına birleştirdiğiniz ikinci ucları YS olarak kabul edip sonrasında size verdiğim şekle göre bağlantı yapın.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri