Çamaşır Makinesi Kurutmada Sarsıntılı Çalışıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Öğretmen27

Profesyonel Üye
Ustalarım hayırlı günler. Başlıkta belirttiğim sorun karşısında ne yapmam gerekiyor? Bu arızanın sebepleri nelerdir?
Çamaşır makinesi dengede. Her zaman ki yerinde. Amortisörlerden şüpheleniyorum. Sizin fikrinizi alayım dedim.

Son düzenleme:
Selam Hocam.
makina da kazanı tutan sağlı sollu iki tane amortisör olur benim bildiğim.
Bunlar arızalı veya kırık olabilir.İkincisi arka taraftaki kasnağın kayış ve rulmanlarında
bir problem olabilir.Bunlarda yalpa yapmaya sebep olabilir.Makinenin arka kapağını söktüğünüz zaman
zaten ne olduğu yüksek ihtimal ortaya çıkar diye tahmin ediyorum..
Makinenin ayak kısmındaki takozları da yine bir kontrol edin derim,makine yere dengeli bassın.Kolay gelsin.

MRHB iki gün önce benim başıma aynısı geldi.amortismanları komple deyiştirdim yine aynı yıkarken fazla deyil iki tur dönüp bir duruyo birden yerinden fırlıyo du. Rulmanlardan olduğunu tesbit ettim; servısten istedim 300 tl istediler. Rulman 40-50 tl. Kazanı komple deyişeceğiz dediler vazgeçtim yenı mkine aldım.

Eğer bende ki sebep rulmanlardansa yandık. Kazan yapışma. Gerçi @kanyak ustamız nasıl yapılacağını anlatmış ama yine de bu işin uzmanı değiliz. Yapmaya çalışırız olmazsa çöpe.

ögretmenim makinanın kapagını açın tamburu (kazanın içindeki dönen parça) var gücünüzle çevirin gürültülü dönüyorsa kazan bilyaları dagılmıştır sessiz dönüyorsa saglamdır....kazanı aşşagı dogru var gücünüzle bastırıp bırakın top gibi sekiyorsa amortisörler ölmüştür agır inip çıkıyorsa saglamdır...amortisörler ve bilyalar ortalama 7-8 yılda bozulmaya başlıyor kullanıma göre bu süre degişir...

Tambur sessiz dönüyor. Ayrıca amortisör ağır inip çıkıyor. Ayaklarda sanki dengesizlik var gibi geldi. Ters dönderip kontrol edeyim bakalım.

Aceleyle yazdım. Dikkatimden kaçmış. Devam edin belki bu şekilde bir yerlere varırsınız.:D
Biliyorsan konuş alim, bilmiyorsan sus adam sansınlar.

Devam edin belki bu şekilde bir yerlere varırsınız.:D
Biliyorsan konuş alim, bilmiyorsan sus adam sansınlar.

Ben size alimlik yapmaya çalışmayıp sadece cümle içersinde yanlış kullandığınız kelimeyi düzelttim.
Fakat vermiş olduğunuz cevap sizin öğrenmeye, yanlışınız olduğunda düzeltilmesine kapalı biri olduğunuzu bana hissetirdi.
Şunuda bilmelisiniz ki kimseye sen adam değilsin sus konuşma tarzında emirlerde ve ithamlarda bulunamazsınız.Kimsenin alimliğini,adamlığını yargılamak size bize düşmez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri