Çamaşır Makinesi Motor Dönmüyor

hayal-et

Üye
arkadaşalr bende arçelik 4300 çamaşır makinesi var makinenin herşeyi çalışıyor fakat (su alma, boşaltma, ısıtma ) gibi yanlız motor çalışmıyor motoru komple söktüm fırçalarına kadar ama bir sorun gözükmüyor acaba sorun başka nerde olabilir acaba beyin de normal dönüşünü yapıyor galiba beynin motorundan ses geliyor.

seneninde dedigin gibi beyin.de problem olabilir yada motora gelen kablolardada olabilir bence

Motor dönüşünü sağlayan bir hız modülü bulunmaktadır.Bu modüller çok sık arıza yapmakda bir bakarsan iyi olur.Şu an bir fotosu yok elimde sana gösterebilecegim ama şöyle tarif edeyim üst kapagı açtıgında kazanın yanınnda hemen üst noktada bir kart veya motora yakın bir yerde ama arçeliklerde hep üstte kazanın yanında olur muhtemelen hız modülünde arıza var.kolay gelsin

böyle bir sorunla bende karşılaşmıştım motorun soketleri geçirmiyordu soketleri penseyle biraz sıkınca sorun hallolmuştu
ama senin sorun beynin kontakları geçirmiyor olabilir kontak spreyliyle temizle sorunun çözülecektir

volkan 27 beyin lerin hiç birinde kontak sprey sıkılmaz kimyasal tepkimeye girer vede yangın ihtimali vardır kontaklardan cıkan ark pilastikle tepkiyen temizleyici tutuşturur lütfen emin olmadıgınız konuda yanlış yorum yapmayın bu konu haricinde bilgilenmek isteyen kişilerde yanılp kontak spreyi deneye bilir

alfa romeo arkadaş sen bu kontak sipreylerinden hiç kullanmamışsın anlaşılan ben sana demiş olsamki tinersık ozaman kimyasal tepkimeye devre üzerinde yol açar
ama piyasada endüstride kullanılan kontak spreyleri devre çalışırken dahi uygulama yapa bilirsin
bu sprey ucucu bir madde herhangi bir şekilde tepkimeye yol açmaz ,ben bunu kontaktörlerde ,rölelerde elektronik kartları temizliyorum bu güne kadarda hiç bir olaya sebebiyet vermedi
adı üstünde kontak spreyli diyorum
bence tam bilmediğin konuda sen yorum yapma
www.kimyacı.com bu adrese gir bi bak derim

arkadaşlar hepinize yardımlarınızdan türü teşekkür ederim. Bu hız rölesi aşağı resimdeki mi acaba? devrede arıza işaretli olan yerde olabilirmi ?

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

sayın hayal -et hız kontrol kartı aşırı akım cekmiş besleme de pertinaks ısınmış 6.8 k ohm direnc ve 1n 4007 diyot zorlanmış (sizin işaretlediginiz bölge) degişince calışacagını tahmin ediyorum yidede ölcümle ana arıza sebebini araştırırsanız iyi olur 47 uf 50 v besleme kondansatörüde bozuk cıkabilir

hayelet arkadaş
kartın arka kısmında daire içerisine aldığın alanda patlamamı var üzerini senmi kazıdın
kalem havya ile arayı(plakette işaret ettiğin alanı)lehimle,kartın üst kısmındaki transistörü değiştir ,aşırı ısıdan bozulmuş olabilir,soğuk lehim varmı gözle kontrol et diğer pasif devre elemanlarını da ölçü aletiyle kontrol edersen arızayı bulmuş olacaksındır,arıza yine devam ederse kesin arızan kartta ise eğer yenisini takman daha iyi olur
kolay gelsin

sevgili kardeşim 27 volkan bu sitelerin amacı herkez bildiklerini paylaşsın bilmedigimizi ögrenelim degilmi bak sen bildigin dogruyu hepimizle paylaşmışsın bende bildigimi . siz ve bu siteyi takip edenlerle paylaşıyorum sizin dogrularınız uyguladıgınız devrelerde bencede dogrudur elektronik kart role ,kontaktörlerde uygulayın cünkü bende denedim (36 yıl)dır hiç zararını görmedim Fakat kontak sprey sıkılmış beyinleride (19) yıldır tamir ediyorum Türkiye genelinde 310 beyincinin hocasıyım ama bana bir harf ögretenin de kölesi. evinizde eski arcelik veya aeg makinanız varsa mekanik beyini kontak sprey le temizleyin herkezin içinde söz veriyorum yanacak olan parcayı Türkiyenin neresinde olursa olsun 24 saat içinde ücretsiz degiştirtirim size bir bilgi sunabilirsem o da benim bu dünyada var oluş sebebimdir seni incitmedigimi umarım beyinlerde kulanılan kahve renkli sentetik poli karbon taban serbest atomlarının fazlalıgından gözeneklidir kontak sprey icindeki hidro klorla tepkir hidrojen acıga cıkar makinanızda eyer yıkama veya kurutmada ise kontak arkından hidrojen parlar havalandırma olmadıgı için beyin içinde alev alır son 6 yıldır sentetik poli karbon tabanlı beyin üretimi yasaklandı !

Forum istatistikleri

Konular
128,106
Kullanıcılar
449,807
Son üye
bdursun

Yeni konular

Geri