Çamaşır makinesi temizliği

Ustalar çamaşır makinesi temizliği kaç yıkamadan sonra yapılır . temizlemede hangi maddeleri kullanmalıyız , kimyevi mi yoksa doğal temizleyiciler mi kullanmalıyız.

Ustalar çamaşır makinesi temizliği kaç yıkamadan sonra yapılır . temizlemede hangi maddeleri kullanmalıyız , kimyevi mi yoksa doğal temizleyiciler mi kullanmalıyız.
Selamlar.Samsung markali makinalarda fabrika 40 yikama sonrasi yikama oneriyor.yikamazsan makina ariza kodu verir islem yapmaz.Benim tahminimce ayda 1 kere yapmada fayda var.Elma sirkesi.Lemon sirkesi kullana bilirsiniz.makina bos(elbisesiz) 90-95 derecede proqram sonuna kadar yikamak lazim.

en güzeli limon tuzu bir avuçtan fazla atarak boş çalıştırınız makinanız tertemiz olacaktır

Benim makinam Bosch; geçen gün çamaşırları alırken, kapı lastiklerinin iç kısmına baktığımda beyaz deterjan kalıntısı gibi, kirece de benziyor yüzeyel bir katman olduğunu gördüm. Daha 4 senelik bir makina. Çok üzüldüm. Servis gelip kurulum yaptığında 40 yıkamadan sonra temizlenmesi gerekir diye bir söylemde bulunmadılar. Çamaşır makinasının deterjanından koyup 70 derecede boş olarak çalıştırdım. Yaklaşık 20 dakika yıkandı. Biraz önce baktım yine olduğu gibi duruyor. Ne yapmamı önerirsiniz? Limon tuzu, sirke vb. kazan kısmında paslanmaya neden olur mu acaba?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri