İşçilik Ücretlendirmesi Hakkında

edison3838

Üye
Merhabalar arkadaşlar...
İşçilik hesaplama hakkında tavsiyelerinize ihtiyacım var işin detayı şöyle ;
*50 Metre 2x1,5 Antigron Halogen free Kablo
*10 Metre 4x1,5 Antigron Halogen free Kablo
*10 Metre 3x2,5 Antigron Halogen free kablo çekildi
*1 Adet 5 li priz takıldı
*20 Adet 1 metrelik çubuk led takıldı
Burası 30 metre kare bir mağaza tarzı bir yer tavanda tavalar vardı ledleri tavalara tutturdum.Böyle bir işe ne kadar işçilik alınır ?

Arkadaşım ist. elektrık teknısyenler odasının fıyat lıstesınden yararlanmanı tavsıye ederım. Yok olmaz dersende işin basit yanı saydığın malzemeyi metraj ve adet olarak fıatını öğren üzerine % 50 gıbı ekler toplamını çıkarırsın. Tabi bu arada yetkili elektrıkçiysen.

Malzeme 500 TL tuttu yani işçilik 250 tl mi alınır bu iş için. Evet yetkiliyim elektrik teknikeriyim.

Bu işler piyasada genel olarak Bayındırlık fiyatları üzerinden yapılır. Kırım yapıyorsanda bayındırlık fiyatı üzerinden kırım yaparsın işin raconu budur.

Anlamadığınız kısmı sorarsanız cevap verebilme şansım olur.

Halogenfree priz sortisi ... Ad.
Özel linye varsa sadece halogenfree kablo metrajı ...m
Özel linye kablo ayrı girdiğinizde boruda ayrı girilecek.
Çubuk led özel birim fiyat siz belirleyeceksiniz
Galvaniz kablo Tavası ...Kg

Sorti hesabına boru+buat+klemens v.b. sarf malzeme dahildir tarifinde kalemin içeriği yazmaktadır.

Halogenfree priz sortisi ... Ad.
Özel linye varsa sadece halogenfree kablo metrajı ...m
Çubuk led özel birim fiyat siz belirleyeceksiniz
Galvaniz kablo Tavası ...Kg
ben yine anlamadım ama teşekkür ederim hocam yormayayım sizi sağolun.. Kısaca siz olsanız bu işi kaça yaparsınız onu bile söylemeniz yeterli ayrıca tavayı ben döşemedim tava mevcuttu

En son özel sektörde çalışalı 7 sene oldu kafadan birşey söyleyemeyeceğim zaten kabala fiyat vermek prensibim değildir. Bayındırlık tariflerinden döküm yapamayacaksanız tüm harcadığınız kalemleri tek tek dökün, özelde çalışırken malzeme maaliyetine %20 işçilik maaliyetine %20-25 kar koyardık ama bu oranları etkileyen yüzlerce faktör var !

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri