3.3V 'u 12V a çıkartma

emrecan-81

Üye
Merhaba, sensör çıkışlarımdaki 3.3V u 12V a yükseltmem gerekiyor. bunu nasıl bir devre ile yapabiliriz.

Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için

MC34063
ile 1.5 i bile daha yukseyine cikarabilirsiniz.

bu 3.3 voltu 12 volta yükseltme amacınız nedir.

Sensör çıkışları genelde sinyaldir. Değişkendir. Siz 3.3 volt değişken bir voltajı 12 volt mertebesinde yine değişken olarakmı yükseltmek istiyorsunuz? Bu 12 voltu kullanım amacınız ne olacak? Bir ikinci konu güç 3.3 voltta sensörünüz kaç ma yada maper veriyor voltaj değişken mi ?

kolay gelsin.

dijital çıkış mA seviyelerinde akımı önemli değil benim için 1 vermesi önemli, elimdeki PLC' de algılatmam için 12V olarak 1 vermem gerekiyor. 5V la denedim görmedi, elimdeki sensör zaten çıkışı 3.3V veriyor o yüzden herhangi bir şekilde 12V a çıkartmam lazım

bu 3.3 voltu 12 volta yükseltme amacınız nedir.

Sensör çıkışları genelde sinyaldir. Değişkendir. Siz 3.3 volt değişken bir voltajı 12 volt mertebesinde yine değişken olarakmı yükseltmek istiyorsunuz? Bu 12 voltu kullanım amacınız ne olacak? Bir ikinci konu güç 3.3 voltta sensörünüz kaç ma yada maper veriyor voltaj değişken mi ?

kolay gelsin.
Her zaman ki gibi ; Yazmış olmak için değil bildiğinizi paylaşmak için yazmışsınız . Teşekkür Serkan bey

pek cok step up devresi var serkan hocam 0.9 3 volt farketmiyor 5 voltla calisabiliyor. ayrica 5 voltta tetik alabilen 12 volt kontakli roleler de mevcut 5 volt tetikleyip220 voltta.
netteki telefon sarj aletleri var ya onlari alabilirsiniz zaten rolede kullanilacak cok farketmez.role icin 1 amper gerekmez.
egerr ki gelen enerjiden emin degilseniz onlardan aliniz. forumda linki vardi powerbank il ilgili bir konuda.
benim bahsettigim devre de sanirim otomatik gecis sagliyor. artik yeni urunler boyle.

@Haldun1 ben teşekkür ederim.

@emrecan-81

ihtimallerii konuşacak olursak @yolgezer74 arkadaşımızında söylediği gibi step up devresi yada röle gibi çözümler üretebiliriz. ek olarak bu 3.3 volt ile bir transistör tetikleyip transistör üzerinden 12 voltu plc nize gönderebilirsiniz. Yada kuru kontak gibi çalışsın iki devre arasında izole olsun derseniz transistör ile röle çektirip rölenin kontağını istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz düşüncesindeyim.

Kolay gelsin.

Son düzenleme:
moc3023 ıle AC 220 dahı surulebılır giriş 3.3 volt kullanılarak veya optocublorle ıstenılen seviyeye çıkartılabılır

ayarli-buck-boost-konvertor-devresi-buckboost-covertor-png.19966

Şöyle bir devre buldum deneyeceğim, teşekkürler cevap verenlere

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri