3 fazlı asenkron motoru

1919FB

Üye
start butonuna basıldıgında 3 fazlı asenkron motor 1 dk çalışıp 1 dk duracaktır ve tekrar 1 dk çalışıp 1 dk duracaktır Bu
şekilde çalışması stoba basıncaya kadar devam edecek. bunu için kumanda devresi lazım bana yardımcı olun arkadaşlar

1 adet dijital zaman rolesi bekleme ve calışma zamanını ayarlayabilirsin 1adet role 1adet motora göre termik manyetik şalter ve kontaktör. Start stopla zaman rölesini role calıştırıp durduracak z.roleside kontaktörü.

saolun ama bana devre şeması da lazım buna da bi yardımcı olursanız çok sevinirim

bu DRN-1 denen flaşör role ile de yapabilirsin

arkadaşım devreyi çizip yollarım da burda dosya paylaşmayı beceremedim:(

bu devre şemasını bi yolla halledecegimde bana malzeme listesini yazarmısınız gelişmiş cevapa girince bişeyler çıkıyor ama bende bilmiyorum nasıl paylaşılacagını

çift zamanlı flaşör role kullan. a1 den15 e köprü yap fazı ver 16 dan kontaktörün bobin ucuna gir zaman ayarlarını yap çalıştır.tabiiki termikte bağla.slm

2 adet zaman rölesi ve bir tanede kontaktöre ihtiyacın var 1 adet start ve 1 tanede stop botunu kolay gelsin
bir dipnot zaman rölesinin bir tanesini gecikmeli acılan diğerini ise gecikmeli kapanan kontaklarını kullanıcaksın

herkesten Allah razı olsun çok saolun, bana devreyi çizip msnden atar mısınız

gktnz.jpg

Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,487
Kullanıcılar
450,463
Son üye
ePlan0

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler