4 - 20 mA 1lt./1puls okuma

firebird

Üye
Analog modül ile 4- 20mA ve 1lt./1puls okuyacak örnek program var mı?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Analog modül ile 4- 20mA ve 1lt./1puls okuyacak örnek program var mı?
Sayın üyemiz sorunuzu daha açık bir şekilde sorun lütfen. Sorularınız da marka model, takılacak olan analog modülün tipi ve hangi programlama dili olacağını yazarsanız çok daha çabuk bir şekilde yardım alırsınız.

Sayın üyemiz sorunuzu daha açık bir şekilde sorun lütfen. Sorularınız da marka model, takılacak olan analog modülün tipi ve hangi programlama dili olacağını yazarsanız çok daha çabuk bir şekilde yardım alırsınız.

Siemens Tia Portal S7- 1200 programlama dilini kullanarak; SM1234 AI/AQ modülü ile 4 - 20mA ile sayaçtan 1lt. ye karşılık 1puls sayacak şekilde okutmak istiyorum. Örnek proram nerden bulabilirim?

;Program degilde senin ihtiyacin sanirim 1 ltrede 1 pals yollayacak flowmetre ile kaliprasyonunu istedigin degerlere ayarlayark yapabilrsin

Flowmetre den puls alıyorsan sayma girişini 4-20 mA anolog giriş yerine digital input kullanmalısın, eğer gelen input frekansı normal inputların yakalayacağı kadar yüksek ise hızlı girişleri kullanabilirsin.

flowmetreden geçen ürün sürekli(continue) bir biçimde geçecek ise, yani sana set değeri olarak 2000 lt/h verilecekse bunu 4-20 mA şeklinde alman doğru olur. çünkü bu saatteki hız bilgisidir. ama eğer set değeri olarak 2000 lt verilirse bunu 1 ltde 1 pulse alacakmış gibi kullanabilirsin. 2000 defa sinyal geldiğinde vanayı kapatacaksın. çok hızlı bir geçiş olacaksa pulse kaçırılabilir. 5lt 1 pulse olarak flowmetreni değiştirebilirsin.
program kısmı basit.Scale komutu kullanarak gelen 4-20 mA sinyali 0-2000 lt/h olarak scale edersin olur biter.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri