4-20 mA yada 0-10 Voltu 0-24 Volta Dönüştürücü

baggio

Üye
Arkadaşlar Plcnin çıkışındaki analog sinyalleri 0-24V DC aralığına dönüştürmek istiyorum...
Bu sinyaller genelde 0-10V veya 4-20 ma şeklinde oluyor..
Bir çok ithal ve yerli markayı araştırdım ama istediğim ürünü bulamadım... Forumdaki arkadaşların böyle bir deneyim olup paylaşılırsa çok mutlu olurum..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
İnputu 5-24V DC olan bir oransal röle çektireceğim.

Oransal roleyi neye gore cektireceksiniz.inputunun 5-24 volt olmasi girisine analog deger vereceginiz anlamina gelmez.5 volt 12 volt 24 volt gibi degerlerde calisir anlamina gelir.

Dedigim gibi role nasil calisacak anlatirsaniz daha iyi olur.

Inputunda 5-24V yazan enstruman oransal role degildir. Kuvvetle muhtemel SSR dir.

Çıkışı elektronik MOSFET devresi ile sürüp alabilirsin voltajı firmalarda bulamaya bilirsin saygılarla

Malikenes 5-24v dc olan bir ssr ... oransal cektiremiyorum zaten.. katalogdan yanlis bakmisim... ssrnin girisi 0-10 volt ... cikista buna gore gerilim alabiliyorum.. . Ama ssrlerin cikisinda bir alt siniri var.. 24 volt 40 volt 90 volt gibi...benim cikis voltajimin sifirdan lineer baslamasi lazim

Tetikleme sinyali 0...10V DC olan bir oransal kontrol karti cikis gucunu oransal olarak kontrol eder. Dikkatinizi cekerim "cikis gucunu". Yani oransal role 10V ile tetikleniyorken girisine uygulanan sinyalin %100 unu cikisina aktarir.

Iste bu girise uygulanan sinyalin niteligi onemli, yani her sinyali oranlayamazlar.

Uzerlerinde yazan 24-240V AC , 80 - 280V AC gibi degerler oranlayabilecekleri sinyalin nevini gostermektedir.

Ornegin uzerinde ornekteki gibi degerler yazan bir oransal role 110V AC bir sinyali orasal olarak cikisina aktarabilir. Bu oranlama tam lineer degildir.

Bu sebeple sinyal cevirici olarak kullanilmalari uygun degildir.

Arkadaşlar Plcnin çıkışındaki analog sinyalleri 0-24V DC aralığına dönüştürmek istiyorum...
Bu sinyaller genelde 0-10V veya 4-20 ma şeklinde oluyor..
Bir çok ithal ve yerli markayı araştırdım ama istediğim ürünü bulamadım... Forumdaki arkadaşların böyle bir deneyim olup paylaşılırsa çok mutlu olurum..

Sanırım Oransal kontrol kartı istiyorsunuz Aynı ürüne Benimde İhtiyacım oldu Uzun Zaman aradım ve buldum. Siz de benim kadar vakit kaybetmeyin diye paylaşıyorum. Linkde bulabilirsiniz.

http://www.agsotomasyon.com/ags_oransal_valf_surucu_kartlari.html

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri