14,4 Volt, 8 Amper Regülasyonlu sağlam bir adaptör

erkan1525

Üye
Merhaba,
Bana 14,4 Volt ve 8 A Regülasyonlu sağlam bir adaptör lazım nerden nasıl acil bir şekilde temin ederim acaba?

Aşağıdaki tip bir smps adaptörün sağ önde görünen V ADJ potunu ince ayar için kullanırsanız 14 volt alabilirsiniz. Dilediğiniz güçte de bulunuyorlar.

Kolay gelsin.

smps-main4.jpg

Valla süpermiş. İnşallah benim sipariş ettiğimdede vardır ama daha öncekilerde hiç farketmedim.

Serkan ustam 2 çıkış var değil mi?
com V+ com V+ şeklinde 2 adet

Hocam ,

V+ lar ve COM uçları smps adaptörün içinde birleşiktir. Yani ikisi birbirinin aynısı parallel.

Aslında bu adaptor normalde tek çıkışlıdır. Sadece bağlantı klemensi iki adettir. Bunlara bazen çok adetli kablo bağlamak gerekebilir. Bu nedenle ikiye bölünmüştür.

Serkan hocam fark etmemişim ya bendekiler dede varmış ayar yeri. İnşallah 14 e kadar çıkar. Birde akım 10a ben bunu 8A yapmak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim? Nasıl bir direnç kullanmalıyım acaba?

Akım konusu şu şekildedir.

Bu değer bu smps adaptörünüzün verebileceği maksimum deerdir. Sizin devrenizden geçecek olan akım ucuna bağladığınız yükün iç direncine bağlıdır. 12 volt 24 watt bir lamba bağladığınızda bu adaptor 2 amper verir. Daha fazlasını vermez çünkü yükünüzün iç direnci yüksektir.

Siz bununla akümü şarj etmek istiyorsunuz?

Amacınızı yazarsanız ona gore yardımcı olmaya çalışırım.

Evet hocam Akü şarjetmek istiyorum tavsiyeniz nedir?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri