afrikada 1000kva trafo yardım

ebosim

Üye
Arkadaşlar resimdeki özelliklerde buradan bir trafo alacağız.alçı plaka fabrikası çalıştıracak güç olarak yeterli ama burası sıcak memleket bu özelliklerdeki trafonun eksik yada sıkıntılı bir durumu olurmu.Yorumlarınızı bekliyorum. teşekkürler

Ekli dosyalar

• trafo.png
    trafo.png
    143.7 KB · Görüntüleme: 67
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sn.ebosim,resimdeki bilgiler Afrika'da çalışan bir trafoyamı ait.Resimdekine göre trafo 50-55 derece sıcaklıkta çalışabiliyor.ONAN soğutmalı yani tabii hava soğutmalı.İşte orada ortam sıcaklığı kaç derece trafo açık havadamı kapalı bir yerdemi duracak.Bu soruların cevaplarına göre değişik şeyler söylenebilir.Bu etiket bilgilerindeki trafoya gerektiğinde bir yere kadar fan ile cebri soğutma yapılabilir yada baştan farkılı soğutma şekilleri tercih edilebilir.

Kapalı ortam ama bırası yazın dışarda 60 derece olabiliyo yeni alınacak bu illaki bi soğutma havalandırma yapılacak mevcut kullanılan eren marka teafo var sorunsuz çalışıyor ama bu trafo burda üretiliyo bilemedim değerler yeterlimi

Kapalı ortam ama bırası yazın dışarda 60 derece olabiliyo yeni alınacak bu illaki bi soğutma havalandırma yapılacak mevcut kullanılan eren marka teafo var sorunsuz çalışıyor ama bu trafo burda üretiliyo bilemedim değerler yeterlimi

Sn Ebosim, Verdiğiniz teknik bilgilere göre trafo +50 C ortam sıcaklığına göre tasarlanmış. Afika'nın kıyıdan uzak bölgelerinde (nem değeri az) çalışacaksa ve trafoyu henüz satınalmadıysanız yağ genleşme depolu ürün almanızı tavsiye ederim. Yok eğer kıyaya yakın (Nijerya gibi) bir yerdeyse zaten hermetik tip doğru seçimdir.
Trafoyu kurduktan ve yükledikten sonra (mümkünse yüklemeden 7-8 saat sonra) termometreden yağın sıcaklığını okuyun. Bu ölçümü bir kaç gün kaydedin. 105-110 C'leri zorluyorsa harici bir havalandırma tavsiye ederim. Yok eğer 80-90 C derece mertebelerindeyse zaten sıkıntı yok.
İyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri