Akıllı Telefonlar İçin Projeksiyon Yapımı,Öneri-Yardım

Merhaba,
Geçenler de internette gördüm böyle birşeyi. Ayakkabı kutusunun bi ucuna büyüteç veya lens koyup içinde de akıllı telefonu ekranı ters olmak (180° dönmüş bir şekilde)üzere koyunca karanlık bi odada telefonun ekranını duvara yanısıtabiliyomuşuz. Şansıma benimde elimde projektör lensi vardı ( lazım olur diye saklamıştım :)).
oroP4k.jpg

Hemen gerekli eşyaları toplayıp yaptım.
jVmP8W.jpg

E5kngg.jpg

m1mj34.jpg

(Son resim bana ait değil internetten buldum. Ama bende o şekilde koyuyorum.)
Ancak görüntü sanki aynadan bakıyomuş gibi ters gözüküyor. Aynayla denemeye çalıştım (aynadan yansıyan ışığın kullanmak için)(kutunun dışarısında) yansıyan görüntü düz olmasına rağmen çok küçük oldu(eni 4 cm filan). Yani yapamadım :(.
Belki formda bu konu hakkında bilgisi olan veya daha önceden bunu yapmış, düzgün ve büyük bir görüntü almayı başarmış arkadaşlarımız vardır. Yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...:)
Yrm2Dk.jpg

İnternette böyle bir ürün satılıyormuş ancak onda da görüntüler aynadan bakıyomuş gibi oluyor.

Hocam merhaba,
bende üniversitede denemiştim ancak laptop için A4 formunda ince bir mercek aldım internetten. Bir koli içerisine düzenek hazırladım ve 15.4" ekranım yaklaşık 25" gibi bir ebatta duvara yansıdı. Terslik problemi çok doğal, bunun için ekranı 180 derece ters çevirdiğin zaman problem ortadan kalkıyor.
Tabi telefonda da bunu yaparsa ekranı düz bir şekilde izleyebilirsin, veyahut komple sistemi ters çevir.
Bu arada benim kullandığım sistemin tek eksisi ekran ışık şiddeti yeterli değildi, mevcut laptop un ekran ışığını kullandığı için.Onun dışında gayet iyi bir görüntü elde ettim.

Hocam telefonu ters koyuyorum ekrana düz gözüküyor ancak;
rZn3LN.jpg

görüntü resmin sol tarafındaki gibi gözüküyor bunu nasıl düzeltebilirim onu çözedim.

Vidyo pro larını araştır birinin ayarlarında illa ters çevir seçeneği vardır.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri