Alt kısım soğutmuyor_rezistans buz tutuyor

stranger__

Üye
merhaba arkadaşlar. vestel nt 465 hg marka buzdolabım. bir kaç defa servise ve tamirciye gitmişliği var hangisi neyi tamir etti çok fazla hatırlamıyorum ama uzun zamandır devam eden sorunum alt kısım soğutmuyor. son gelen servis gazının bittiğini söylemiş ve 300 tl civarı bir para istemişti. bende bunun üzerine özel bir tamirci çağırdım. oda üst taraftaki rezistansların buz tuttuğunu bu yüzden havanın dolaşmadığını bu nedenlede alt tarafın soğutmadığını söyledi. şuanda yaklaşık 15 günde bir dolabın üst tarafını açıp rezistansdaki buzları saç kurutma makinası ile eritip tekrar çalıştırıyorum. 15 gün civarında iyi soğutmaya devam ediyor sonra yine donuyor. buzdolabımın ayaklarının eski olduğundan ve öne doğru eğik olmasından kaynaklanabileceğini söylediler bende ön tarafa destek yapıp arkaya doğru meyilli durmasını sağladım. bakalım nolucak?? bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Kapı lastikleri bozulmuştur büyük olasılıkla sorun budur.

kapılar normal bir şekilde kapanıyor. kapılardan kaynaklandığını sanmıyorum. rezistans ilgiili bir sorunda olabilir fakat gelen tamircilerin hiçbiri rezistansla ilgili bir arızadan bahsetmedi...

sorunu kendim hallettim sonunda...buzdolabının soğutucu kısmını açıp ust kısımda oluşan buzları saç kurutma makinası ile iyice erittim. rezistans üzerinde buz kalmayınca kapattım ve buzdolabının aşınmış olan ve tutmayan ön ayaklarının altına tahta koydum ve buzdolabının arkaya doğru meyilli olmasını sağladım. eskiden 15 günde bir buz tutan ve soğutmayan alt kısım 3 aydır tam takır çalışıyor...

Bu tür sorunlaradbuzdolabınızı boşaltıp 3 gün boyunca tüm buzun çözülmesini beklemelisiniz sorunun kaynağı üst kısma fazla yiyecek doldurarak hava kanallarının önünü tıkamaktır

3 gün eritdirme yaparak sorun ortadan kalkar ama kalıcı bi çözüm olarak rezistans üzerine sıkıca sarılar bi teli ara bölmeye salınması iyi olur

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri