Amfideki Cızırtı Sorunu

Selamun Aleykum öncelikle benım sorunum başlıktada belirttiğim gibi amfide cızırtı var ve bu ses sistemınede yansıyor
goldmaster comet v11 5+1 ses sistemım bir kaç gün öncesıne kadar sorun yoktu ancak yenı farkettım amfiyi prize taktıgım gibi tık diyo ve bi cızırtı başlıyor bu hoparlorlerede yansıyor ve sesi çok fazla boğuyor ses nerdeyse yok gibi ve bass yerıne parmagımla güç uyguladıgımda bu sorun ortadan kalkıyor tamirciye götürdüğümde entegrede sorn var sanırım dedi ondada o entegre yokmuş heralde goldmasterın serviside bana aşırı uzak kalıyor bunu nasıl halledeblrm ?

Aleyküm Selam.
Yapmanız gerekler;öncelikle anfinin giriş kablolarını çıkartıp boşda çalıştırın,aynı gürültü varmı?yoksa kabloları değiştirin.
İkinci ihtimal;Kuvvetle muhtemel besleme kondansatörleriniz arızalı olabilir.cihazın içini açıp yakın çekim foto yükleyin,yardımcı olalım.

Aleyküm Selam.
Yapmanız gerekler;öncelikle anfinin giriş kablolarını çıkartıp boşda çalıştırın,aynı gürültü varmı?yoksa kabloları değiştirin.
İkinci ihtimal;Kuvvetle muhtemel besleme kondansatörleriniz arızalı olabilir.cihazın içini açıp yakın çekim foto yükleyin,yardımcı olalım.
Sorunum günceldir.
Yukarıdakilerden *ip uçları* birini yaptın mı? Öylesine mi yazıyorsun?

Devreden fotolar çek, uğultuyu mp3 /vidyo olarak kaydet.

fisi cektikten sonra 1 saniye kadar amfide enerji kalir ve az da olsa ses verir. artik vermiyor mu? vermiyorsa icindeki ana besleme kondansatpru bozulmustur. etrafina bakin cisini yapmis olabilir:)
ses redresorlerinde diyotlara paralel kondansatorler olur. olcu aletinde normal ciksa da asil besleme akimi gelince kisa devreye dusebiliyorlar. oyle ise ac kacagi olabilir ya da tam tersi acik devredir. onlara bakin.
subu bastirinca duzsliyor demissiniz. subun entegresindeki gain ayari ile ilgilenen arkadas ariza yapmissa ugultu olabilir, basima geldi:)
amfi cikislarinda ya da girislerindeki tek bir direnc ya da kondansatordeki sizinti, devreyi tamamen bozar.
entegre arizali olsa dc kacirip hoparloru yakardi ya da acik devre olup hic ses alamazdiniz. ben entegre oldugunu pek dusunmuyorum ama entegrenin kodunu yazarsaniz daha kesin bilgi verebilirim.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri