Anfi Arızası

infulx

Üye
Merhabalar

Benim arıza şikayetim biraz karışık. Elimden geldiği kadar düzgün anlatmaya çalışacağım. Umarım yardımcı olabilirsiniz...

İkinci el bir karaoke anfi aldım. Aldığım gün aşırı yükleme nedeniyle ( sisteme led bağlama hatasına düştüm) anfinin patlamasına neden oldum...

Elektronikten anlayan bir arkadaşıma anfiyi gösterdiğimde iki kondansatör ve bir triyakın patladığını söyledi. Dün gece arızalı parçaları değiştirdik. bu gün aleti eve getirip bağlantılarını yaptım ama şöyle bir sorunla karşılaştım...

Çok düşük seste ( ki normal bir pc hoparlörünün çıkaracağı ses kadar) her hangibir sorun yok. Ama ses az daha yükseltildiğinde sisteme patlak hoparlörler bağlanmış gibi oluyor. Daha doğrusu anfi fazla güçlü hoparlörler güçsüzmüş gibi. Cızırtı ugultu karışımı berbat bir ses çıkıyor. ben ledleri baglayana kadar hiç bir sorun yoktu ve mükemmel çalışıyordu. Hadi bu şekilde parçaları yaktım diyelim. şimdi ki o patlak hoparlör misali çıkan sesin nedeni ne olabilir? hoparlörlerin patlamış olma ihtimaline karşı başka hoparlörler de denedim ama yine aynı oldu. Ben pek anlamam ama sanki anfi çıkışlardan fazla güç üretiyor hoparlörler de buna yetişemiyor. ( 1000 w supwofer de dahil)

Umarım anlatabilmişimdir. yardımcı olursanız sevinirim....

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri