ARÇELİK 5900E AQUASTOP ARIZASI

kemal00

Üye
Merhabalar.
Çamaşır makinemin modeli 5900e . ekran da e2 yazısı mevcut.
ben nasıl bir yol izleyebilirim bu sorunu ortadan kaldırmak için. lütfen yardım ediniz.

Ventili yanmış veya program kartından kaynaklı olabilir, daha önce tamir işleriyle uğraşmadıysanız usta çağırın.

AQUASTOP taşma arızası makine tabanına su birikmiş olabilir. kontrol ediniz körük lastiği vs delinmiş olabilir.

çok teşekkür ediyorum arkadaşlar.dediklerini uygulamaya çalışacam.müspet bir sonuç elde edersem yorum atarım

Arkadaşlar makineyi dairemden indirip el arabasıyla bizzat ben taşıdım. Adam kart değişti işlemcisi patlamış kart yanmış gibisinden birşeyler söyleyip 150 tl para istedi.ayrıca yine gidip ben taşıyıp eve çıkaracam.bir kart için 150 tl çok değil mi. Ona göre pazarlık yapmak istiyorum.

Parça fiyatı olarak çok gelebilir, lakin işçilik ilave edilince çok değil. Tabi bu arada işçiliğin çoğunu siz yapmışınız orası ayrı :) Genel bir bilgi olarak; burda bilgi paylaşımında bulunan arkadaşların hepsi ekmeğini bu işten kazanıyor. Bakkal dükkanı gibi günde 10 ventil, 5 pompa, 5 servis, bir de ufak tefek kablo tamiri gibi iş olsa piyasada, emin ol %10 kar marjından yukarı kimse çıkmazdı. :) Foruma iştirak edenlerin en büyük avantajı şu ki, burda kimse geleyimde şu fiyattan yapayım demiyor. Herkes insanların bizzat kendi tamirlerini kendileri yapması için uğraşıyor. Bu ustaları değil piyasada, uzayda bulamazsınız. Saygılar :)

Forum istatistikleri

Konular
128,254
Kullanıcılar
450,075
Son üye
oodak

Yeni konular

Geri