arçelik çamaşır makinası kartında direnç yanmış

parça kodları aynı: 2800730800 ,
karel y26/yoc

görebildiğim farklar şunlar:
rev kodları farklı: sizdeki CM1a3 ile başlıyor benim koydugum CM1a4 ile (etkili mi bilmiyorum, ustalar yorum yapabilir)

sizinkinde yanık direncin yanında body type 1 yazıyor, benim koydugum fotodakinde yazmıyor

parça kodları aynı: 2800730800 ,
karel y26/yoc

görebildiğim farklar şunlar:
rev kodları farklı: sizdeki CM1a3 ile başlıyor benim koydugum CM1a4 ile (etkili mi bilmiyorum, ustalar yorum yapabilir)

sizinkinde yanık direncin yanında body type 1 yazıyor, benim koydugum fotodakinde yazmıyor
bendeki karel y26 /yoc cmd1A3 bendekinin parça kodu 28 0073xx00 ayrıca ilginiz için çok teşekkür ederim 1a3 le 1a4 arasında fark varmı ustalar söylerse iyi olur

arkadaşlar şu renkleri biri sevabına söylesin bir zahmet sıkıntı yaptım benim gördüğüm kırmızı. mor.kırmızı .altın resimde işaretledim

Ekli dosyalar

• karel y26 yoc cmd 1a3.jpg
    karel y26 yoc cmd 1a3.jpg
    43.6 KB · Görüntüleme: 172
  • mor.jpg
    mor.jpg
    43.8 KB · Görüntüleme: 136
Son düzenleme:
Yardım etmek isterim ama resim net değil sen mor diyorsun ben kırmız mı kahve mi görüyorum ayırd edemiyorum. :(

Yardım etmek isterim ama resim net değil sen mor diyorsun ben kırmız mı kahve mi görüyorum ayırd edemiyorum. :(
teşekkür ederim by lent ustam şu linkten resmi indirip büyütünce mor gibi duruyor
N5mnlu9.jpg

Ben bunu buldum ???????? ??? ?????????? ?????, ???????? ??? ??????? ???????, ???????? ??? ????????????? kır-mor-khv-yldz=270 ohm dene eme mesuliyet kabul etmem inş. işe yarar, bağlantıları kontrol et başka parçada sorun ol kolay gelsin
teşekkür ederim by lent usta tekrardan cmd1a7 sizin link verdiğiniz 500/800rpm cmd1a4 kartttada aynısı vardı
bendeki kart olan cmd1a3 karttaki de aynı gibi deneyaceğim artık mesuliyet size ait:D

direnç buldum taktım ama makine yine yıkamaya geçmedi kartta başka sıkıntı ne olabilir acaba

direnç buldum taktım ama makine yine yıkamaya geçmedi kartta başka sıkıntı ne olabilir acaba

ölçüm aletiniz varsa kart üzerindeki dirençleri,diyotları ölçebilirsiniz...kondansatörlerde(silindir şeklinde olanlar, 4 adet) bozuk olabilirler....kartın arka yeşil tarafında yeşil yollarda yanık v.b. sebeple kopukluk,kabarma gibi deformasyonlar var mı ?

veya yine yeşil tarafta soğuk lehim:

http://www.diyot.net/lehim-teknikleri_dosyalar/soguk-lehim.jpeg

http://blog.istanbul-haritasi.com/wp-content/uploads/2011/08/soğuk-lehim-yakından.jpg

start verildiğinde sanırım önce makinanın kapaığındaki svicin aktif hale gelmesi ve sonrasında makinenin su alması gerekiyor, bunun için makinenin su alma ventilinin çalışır durumda olması gerekiyor, soğuk su girişinde filtre vardır, dıştan giren su hortumunu çıkarıp filtreyi kontrol edebilirsiniz.

(makinada iki tane ventil varsa, boşta olanı çıkarıp kullanımda olanın yerine(soğuk suya) takmayı deneyebilirsiniz)

amatör olarak aklıma gelenler bunlar.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri