Arçelik 3340 SJ Arıza

merhabalar , 3340 SJ arçelik çamaşır makinesi ısıtmıyor. her şeyini yapıyor fakat ısıtmıyor. Rezistansı direkledim. Rezistansda bir problem yok. sorun kartta mıdır ? karttaysa neresinde ? teşekkürler.

merhabalar , 3340 SJ arçelik çamaşır makinesi ısıtmıyor. her şeyini yapıyor fakat ısıtmıyor. Rezistansı direkledim. Rezistansda bir problem yok. sorun kartta mıdır ? karttaysa neresinde ? teşekkürler.

ntc yı kablolarını kontrol dın sağlamsa kart uzerınde ısı rolesı bacaklarında leyım yanması veya catlak ola bılır

ntc yı kablolarını kontrol dın sağlamsa kart uzerınde ısı rolesı bacaklarında leyım yanması veya catlak ola bılır

ısı rolesi bacaklarında dediğiniz gibi kopukluk vardı. Roleyi leğimledim kartı yeniden taktım ve sorun çözüldü şimdi makine ısıtma yapıyor.
Şu an sentetik 60 ' da deniyorum rezistans 1.37'de devreye girdi şimdi yıkamanın devam edip çıkmasını bekliyorum bitirince yine yazacağım . Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

hocam bende bu makinanın göstergesiz olanı var aynı arıza bendede oldu sadece kapı kilidinin ışığı yanıyordu kart arızası var değiştirdim düzekldi

arkadaşlar merhaba
bendede 3340 f arçelik çamaşır makinası var. herşey normal gibi gözüküyor.fakat başlattığınızda suyu alıyor ve öylece bekliyor tamburda hiçbir hareket olmuyor.iptal edip pompa ya getiriyorum içindeki suyuda boşaltıyor.kartı kontrol ettim herhangi yanık birşey gözükmüyor sorun neden olabilir.rezidans la alakalı olabilirmi?eğer öyle ise nasıl kontrol edebilirim.

hocam ama ısıtma yapmıyor gibi gözüküyor yıkama motoru alıp değiştireyimmi?
Mator komurlerin bitik.komurleri deyisdirirseniz sorun cozulur.matoru komple deyisdirmeniz lazim deyil

Selamlar.rezistans kontrol edildi sağlam.ntc kablolarına ampul taktım yandı kalolar sağlam ve elektrik var.rezistansa takılan kabloları çıkarıp ampüle bağlantı yaptım ampulu yakmadı.Sorun rezistansa apulu bile yakacak elektrik gelmiyor.termostat sağlam geriye anakarttaki ısı rölesi mi kalıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri