Arçelik 3650 Çamaşır Makinesi Sallanma Sorunu

Peki son birşey daha sormak istiyorum ben bir sited eonline parça satıldıgını gördüm fakat birsürü amortisör var benim alacak olduğumun herhangi bir modeli v.s. varmı direk amortisör dediğim zaman satan kişinin verdiği herhangi bir amortisör oluyormu?

herhangi bir modeli numarası varmı peki özellikle

Moderatör tarafında düzenlendi:
ARÇELİK 120n Plastik kazanlı amortisör. arçelikdeki amortisörlerin geneli uyar

Peki son birşey daha sormak istiyorum ben bir sited eonline parça satıldıgını gördüm fakat birsürü amortisör var benim alacak olduğumun herhangi bir modeli v.s. varmı direk amortisör dediğim zaman satan kişinin verdiği herhangi bir amortisör oluyormu?

herhangi bir modeli numarası varmı peki özellikle

Aynı sorunla karşılaştım, amortisörlerin birkaç çeşidi var. En iyisi makineyi yan yatırıp eski amortisörleri söküp, en yakın parçacıya gitmek. Benim eski amortisörlerin yağı bitmiş, keçesi parçalanmıştı. Amortisörle kolu birbirine yumuşak bir şekilde girip çıkmalı. laçkalaşmış olmamalı. Eğer sizinkide öyleyse değiştirmenizi tavsiye ederim. Zor değil. Yaklaşık fiyatı 15 Tl diye hatırlıyorum(iki adedi)

aynı makınede ben de var 1 haftadır makıne calışırken ses yapıyor sankı surtme sesi sıkma işleminde de çok fazla ugultu yapıyor ses çok aşırı makınenın calıştıgı ortamda durulmuyor acaba bilyelerden olabılırmı yoksa amortüsorlermi

yüksek devirde uğultulu ses var sa rulmanlardan gelir. özellikle sıkmaya geçerken sarsıntı zıplama yapıyor ise amortisör. sizin ürün 10 yaşını geçkin amortisörleri zaten %100 gitmiştir. ama rulmanı dinlemek lazım

yüksek devirde uğultulu ses var sa rulmanlardan gelir. özellikle sıkmaya geçerken sarsıntı zıplama yapıyor ise amortisör. sizin ürün 10 yaşını geçkin amortisörleri zaten %100 gitmiştir. ama rulmanı dinlemek lazım
tamburu yukarıya dogru kaldırdıgımda taktak yukarıya vuruyor.elimle cevirdigimde ise ufakta olsa ugultu yapıyor.

arkadaşım senin rulman ve sızdırmazlık keçen gitmiş sen yaparsan masrafın 40 tl civarı. şimdiden kolay gelsin.

arçelik3650 sj ilk başlarda uğultu vardı 3 aydan sonra tak tak sesler gelmeye başladı anlaşılan rulman artı amortisor arızası var

arçelik3650 sj ilk başlarda uğultu vardı 3 aydan sonra tak tak sesler gelmeye başladı anlaşılan rulman artı amortisor arızası var

sizin kendinizin el sürmesini tavsiye etmem..

bu makinenin kazanı truva kazan..ortadan vidalıdır..

söküp değiştirmek bir hayli zahmetlidir..

fazla geciktirmenide tavsiye etmem..kazanın mili zarar görmüşse maliyet artar..

bu haliyle piyasada 150 tl marafı çıkar..

servis ise kazan grubunu komple değiştirir..tam emin değilim ama 300 tl'ye yakın çıkabilir..arçelikçi arkadaşlar daha net fiyat verebilirler..

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri