Arçelik 3650 Çamaşır Makinesi Sallanma Sorunu

Malzemeler temin edildi stk 40 62 10 keçe
fag marka rulmanlar en iyisi buymuş öyle diyorlar
amörtisorLER
şimdi sıra makineyi sökmeye geldi sadece
takıldığın bir yer olursa yardımcı olayım.

Bana gelen keçe yanaklı çıktı şansımı denedim taktım ama olmadı kazan sor dönüyor arkadaşlar 3650sj keçesi
40*62*10 yanaksız keçe bilğiniz olsun.

3650 Ve 3650 Sj keçesi 40*62*10 doğru ikisi aynı.ancak sizin aldığınız 40*62-78*10-15 yanaklı keçe. bu keçe ise 2600 keçe

Peki bir şey sorucam bilyeleri değiştirdik isinide gres yağı nere ye surcez iki bilyenin arasındaki boşluğamı yada gres yağ kullanmaya gerek varmı

Gres yağ için miktar varmıdır fazla yada az iç yanaklarına sürçez dimi ya soruyorum şu neden den dolayı fazlası zarar verirmi yada azı zarar verirmi keçeye

arkadaşlar bana yardımcı olan herkeze teşekkür ederim arızayı giderdim .şunuda belirtmek isterim
servislerin veya özel beyaş eşya tamircilerin istediği fiyat 300-350 tl arası
benim çıkarttığım maliyet ise
2adet rulman 15 tl
1adet keçe 3 tl
2 adet amörtisör 8 tl
ıvır zıvır harcamalar 4 tl
toplam 30tl ve 1 günlük çalışma

sen servislerdekinleri mühendismi sanıyodun. Onlarda çoğu tecrübeyle öğreniyo senin gibi. Sonrada sanki uzay mekiği onarmış gibi ücret alıyo

Sent from my GT-I8190 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

3650 SJ TRUVA KAZAN ÇAMAŞIR MAKİNASININ RULMAN VE KEÇESİNİ DEĞİŞTİRMİŞTİM 7 AY SONRA GENE UĞULTU VE TAKIRTI YAPIYOR ÜSTELİK SUYU DIŞARI AKITIYOR ARKADAN VE KAZANIN İÇİNE GRES YAGI BULAŞRIRIYOR NE YAPMAMIZLAZIM NEDEN YAPMIŞTIR BU ARIZAYI GENE YARDIMCI OLURMUSUN TEKRARMI YAPMAMLAZIM AYNI İŞLEMLERİ YOKSA YENİ MAKİNA ALCAZ

Keçe ya yerine oturmamış yada önceki arızada ustune oturdugu sarı bilezik zarar gördüğü için içine su alması sebebiyle zamanla önce keçenin içindeki yay paslanıp özelliğini yitirir sonra rulmana daha cok su girmeye baslar sonra rulman bozulur dramatik hikaye böyle maalesef. Rulmanı kendiniz takmayın iyi bir tornacıya gösterin ölçsün biçsin mikronluk ölçüler bu işler öyle taktım oldu olmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri