Arçelik 4120 S Çamaşır Makinesi Kazanı Dönmüyor

Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.2.el bir çamaşır mak. aldım profilo 6800 makineyi çalıştırdığımda her şey normal suyu alıyor boşaltıyor suyu aldıktan sonra kazan 1 2 kere dönüyor ve duruyor sonra ayar düğmesinin ordan çıt çıt sesler geliyor 5 10 dk bekliyorum düğme dönüyor ama kazan hala aynı.Elimle düğmeyi çevirip sıkmaya getiriyorum çok güzel şekilde sıkıyor kazan gayet rahat dönüyor,ama kendi başına bir şey yapamıyor.Makine kartlı değil.Aldığım yere söyledim tamirciye götürdük tamirci çalıştırmış gayet güzel çalışıyordu kendimde gördüm hiç bir sorun olmadığını söyledi topraklı priz kullan dedi eve geldim makineyi yine çalıştırdım yine aynı sorun topraklı prizde kullandım üstelik.Acaba voltaj düşük geliyor ondan sorun çıkarıyor olabilirmi makineyi veya herhangi şofben falan çalıştırdığımda ışıkta azalma oluyor.yardımcı olursanız çok sevinirim.

mekanik program cihazınız arızalı olabilir. ışıkta azalma olabilir ama en iyi kontrolü ölçü aleti ile yapmadan bilemeyiz. tamirci dediğiniz şahsı eve getirip evde gösterin. arızayı o an görürse anlayan bir usta ise sebebini çözecektir.

Eğer sorun elektrik hattı ile ilgili değilse makineden kaynaklanıyorsa sorun neler olabilir bilgilendirirmisiniz şimdiden sağolun.

Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.2.el bir çamaşır mak. aldım profilo 6800 makineyi çalıştırdığımda her şey normal suyu alıyor boşaltıyor suyu aldıktan sonra kazan 1 2 kere dönüyor ve duruyor sonra ayar düğmesinin ordan çıt çıt sesler geliyor 5 10 dk bekliyorum düğme dönüyor ama kazan hala aynı.Elimle düğmeyi çevirip sıkmaya getiriyorum çok güzel şekilde sıkıyor kazan gayet rahat dönüyor,ama kendi başına bir şey yapamıyor.Makine kartlı değil.Aldığım yere söyledim tamirciye götürdük tamirci çalıştırmış gayet güzel çalışıyordu kendimde gördüm hiç bir sorun olmadığını söyledi topraklı priz kullan dedi eve geldim makineyi yine çalıştırdım yine aynı sorun topraklı prizde kullandım üstelik.Acaba voltaj düşük geliyor ondan sorun çıkarıyor olabilirmi makineyi veya herhangi şofben falan çalıştırdığımda ışıkta azalma oluyor.yardımcı olursanız çok sevinirim.
ustalar yukarda anlattığım sorun makinenın beyninden kaynaklı olabilir mi olursa bana maliyeti aşağı yukarı ne kadara olur?

merhabalar öncelikle herkese hayırlı işler
Bende aynı arızadan dolayı şikayetçiyim hız kontrol kartı değişti soket değişti motor kömürleri değişti ama hala motoru devreye alamadık makine çalışıyor motor devreye girmiyor kapasitörden yaparmı acaba
cevaplarınız için şimdiden çok teşşekür ederim

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri