Arçelik 4450 Çamaşır Makinası

Seher.

Üye
çamasır makinam perde ve benzeri çamaşırları mahvediyor. ip çekiyor ve perdeler kullanılmıcak halde.. servis iki kez baktı bazı parçalarını değiştirdi sorun hala devam ediyor .. yardımcı olursanız sevinirim

Körük lastiği veya tambur hasarlı ise böyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz

Elinize bir bayan çorabı giydirin ve o elinizle tamburu yavaşça çevirerek her santimetre karesini çapak kontrolü yapın.çamaşırlarınıza zarar verecek çapak,çizik varsa çorabın hassas iplerini çekerek,takılarak kendini belli eder.eğer çapak olmadığı sonucuna vardıysanız,Alfa romeo abimizin belirttiği gibi ön körük lastiğini değiştirmen yada değiştirtirmen gerekeçek.Çapak varsa ince zımparayla giderebilirsin.tambur deliklerinde yırtılma ,kabarma gibi deformasyonlar oluştuysa deliklere uygun konik (kalem ucu şeklinde) aletle ve küçük bir çekiçle sorunu giderebilirsin.Bu işlemden sonra bayan çorabıyla tekrar kontrol etmekte fayda var.kolaygelsin..

yardımcı oloduğunuz için teşekkür ederim..lastik değiştirildi lastikle birlikte kapağın altında büyük bir taş değiştirdiler.. daha önce 15 gün kadar serviste kaldı bunlarla birlikte toplamda 6 parça değiştirilmiş hepsi numaralarıyla fişinde var. çorapla kontrol ettim takılmadı yada ben farketmedim hızlı döndüğünde mi takılıyor acaba. servisden geldiklerinde de kontrol etmişlerdi çorapla.yine aradım servisi yarın gelicekler..

Arkadaşlar 4450 çift su girişli otomatik çamaşır makinası için ön kapak körüğü sipariş edeceğim, bir kaç parça numarasına ulaştım hepsi biribirinden farklı, doğrusu hangisi acaba?
2704030100-KAZAN KÖRÜĞÜ - 2804860200-KAZAN KÖRÜĞÜ - 2704030200-KAZAN KÖRÜĞÜ (Y-19/25) EĞİK CAM

bu modelde üç tip körük lastiği var.siz körüğünüzün üzerindeki stok numarası hangisi yazıyor ise onu alın.

yardımcı oloduğunuz için teşekkür ederim..lastik değiştirildi lastikle birlikte kapağın altında büyük bir taş değiştirdiler.. daha önce 15 gün kadar serviste kaldı bunlarla birlikte toplamda 6 parça değiştirilmiş hepsi numaralarıyla fişinde var. çorapla kontrol ettim takılmadı yada ben farketmedim hızlı döndüğünde mi takılıyor acaba. servisden geldiklerinde de kontrol etmişlerdi çorapla.yine aradım servisi yarın gelicekler..
Son durum nedir? Tamburda bir sıkıntı yoksa , körük ile tambur arsında gereğinden fazla açıklık olabilir.

Körük lastiği ile birlikte kazan rulmanlarını da değiştireyim diyorum, 4450 modellerin kazanı ön panel sökülerek mi yoksa üstten mi alınıyor?

resimlerdede görüldüğü gibi ön paneli sökerek yapacaksın.

CM_22.jpg

CM_31.jpg

CM_32.jpg

CM_33.jpg

CM_34.jpg

CM_35.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye