Arçelik 5300 E

Arkadaşlar makine soğuk yıkama yapıyor. Termostad dan sanırım ama yerini bilmiyorum bilen bir arkadaş var mı ve internetten nereden getirtebilirim

Arkadaşlar makine soğuk yıkama yapıyor. Termostad dan sanırım ama yerini bilmiyorum bilen bir arkadaş var mı ve internetten nereden getirtebilirim

5300 lerde termostat elektroniktir ısı algılayıcıda Ntc sensörlerdir ısı degerini açma kapama komitatöründeki dirençlerle işlemciye bildirir.
ısı seçimi yapamıyorsanız program şalterinizde veya ısı seçim komütatöründe hasar vardır .bu iki parçanın haberleşmesini sağlayan kablo ve soketlerin de sağlamlıgını kontrol etmelisiniz

merhaba
arçelik 5300E çamaşır makinam su kaynatıp kendini yakıyor. Termostat değiştirdiler gene aynısı oldu.
Bu sefer beyni yanmış dediler. 350 liraymış. Aşırı ısıdan başka yerlerinin hasarlı olabileceğini düşünmesem yaptıracağım.

8 kg bi makina düşünüyorum. Arçelik 8123H gündemimde. Fikirlerinizi alabilirmiyim.
Kolay gelsin.

Bence makinenizde hasar olup olmadığını rahatça anlayabilirsiniz.
8123'ü asla tavsiye etmem. Amortisör, rulman kalitesi; yük dağılımı ve yıkama kalitesi açısından kötü bir cihaz.

selam aleyküm , 5300e bir makinemiz var. sıkma anında çok gürültülü çalıştığı için yapmak istedik ama sanırım iyici bozduk.sorunumuz bu iken, neden kayaklandığını görmek için musluğu kapatıp ve sonra da ayar düğmesini sıkma pozisyonuna getirip açtığımız da su basıncından dolayı çıkan giriş hortumu , bu ayar düğmesini ıslattı. ayar düğmesi otomatik olarak dönüp duruyor (bir kez daha aynı şey olmuştu servis geldi ve yaptı" sildiler" çalıştı). servisi çağırdık geldiler ve bu sefer yapamadılar. o parça için yaklaşık 200 tl , gürültüler içinde bi o kadar daha çıktı fiyat. yani toplam 400 tl. biliyorum makine bayağı eskidi ama annem çok memnun.
bana bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz. şimdiden teşekkürler.
saygılarımla.

bende ki 5300 makinenin proğram düğmesi devamlı dönüyo bır turlu yıkamaya gecmiyo eğer arızayı bulursam sende yedek parca isteyebilirim Perfeck one

bende ki 5300 makinenin proğram düğmesi devamlı dönüyo bır turlu yıkamaya gecmiyo eğer arızayı bulursam sende yedek parca isteyebilirim Perfeck one

oncelikle ısıklarla arıza kodu verir o kodu tesbit et.

Benimde de makinem sürekli suyunu ısıtıyor yardım edermsniz ?

- - - Updated - - -

Bİr de Şu program kontrolü nasıl oluyor

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri