Arçelik 5300 E

Daha önce bi kaç kez arıza verdi pompa motoru ana motor sigorta arızası gibi. Onları hallettim uzun süre iyi çalıştı bi kaç yıl şimdi böyle bir sorun verdi. Sizce neden olabilir

arkadaşlar 5300e nin program kartından hız kartına gelen pinlerin voltaj değerleri ne olmalı veya hız kartının şeması olan varsa yardımcı olabilir mi

Sayın ustalarım hız modülü üzerinde irgbf30 un ve soldaki diyotun pinlerinde kaç volt olmalı bilen biri veya ölçebilecek biri yardımcı olabilir mi.
Bendeki kartta bu irgbf30 un kollectöründe (ortadaki bacağında) 16 volt civarı var. Diyotta ise 310 ve 16 volt var.

motoru ölçtünüzmü motorun 1-2-3 nolu uçları kendi arasında 3-5 ohm değer göstermeli 4-5 nolu uçlar kendi arasında 2-3 ohm değer göstermeli 6 ve 7 nolu uçlar kendi arasında 150-200 ohm değer göstermeli.

bugün bir çıkmacıdan beyin ve hız modülü aldım denedim hız modülünü değiştirdim yine aynı sorun sonra beyni değiştirdim motor dönmeye başladı ama program bittikten sonra beyin hiç durmuyor sürekli dönüyor. Ancak kapatıp açarsam kaldığı yerden devam ediyor. bu çıkma beynin ne sorunu olabilir.

Sevgili dostlar
Guzel bir forum olmus tebrikler.benim sorunum 5300 e makinemde durulama sonu isigi yanip sonuyor ve makine su aliyor ama yikama yapmiyor,kazan donmuyor. Eski mesajlari okudum ve pompayi kontrol ettim pompa calisiyor .sorun nedir acaba

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri