arçelik 5950 orbital çamaşır makinası kart arızası

isosos

Üye
herkese mrb, arçelik 5950 ortbital çamaşır makinam F07 ve F06 kodlu arızaları veriyor, servis elemanları motoru değişiştirdiler ve arızanın devam etmesi üzerine motor kartının arızalı olduğunu değerlendirdiler. Fakat arızalı kart artık üretilmiyormuş ve versiyon yenilemeleri gerektiğini, bunun da yaklaşık olarak 1000 tl tutacağını söyledilr. Nasıl olurda arçelik gibi bir firmanın 10 yıllık bir ürününün nasıl olurda yedek parçası bulunmaz anlayabilmiş değilim. Aşağıda bilgileri verdiğim motor kontrol kartını nerede bulabileceğim veya onartabileceğim konusunda bana yardımcı olabilecek birileri varsa çok minnettar olurum, herkese iyi günler.

S/N:455510100394
p/n:2706420100
KAREL CMD3B2

elimde kartın resmi var ama foruma nasıl ekleyeceğimi bilmiyorum,

arkadaşlar bu kartı bulabileceğim bir yer olup oladığını bilen var mı??

o kart ınvertır bı kart oldukcada pahalı ve servıste garantısıde yok çok satılan bır model dııl çıkmasını bula bılecegını sanmıyorum tamır ettırmenı onerırım .......

kartın orjinali 225 + kdv onarımı da mümkün arzu edersen orjinallini kargolarım.

Engüzelide dediğiniz gibi tamir olayı arçelikte gelişi çok pahalı.
Fakat makinayı iyice kontrol etmek gerek yeni kartı bile hemen yakıyor başıma gelmişti
Kolay gelsin

Merhabalar.
Öncelikle Kanyak ustama geçenlerde attığı mail için çok teşekkür ederim.
Şimdi de elime bir Arçelik 5950 orbital düştü.
Makinede seç tuşunun yanındaki yukarı çıkma tuşu çalışmıyor. Tuş basınca çıtlama sesini alıyorum ama "dit" şeklindeki uyarıyı yapmıyor ve komutu almıyor. Dolayısıyla makinede sıcaklık artırma, sadece sıkma gibi işlevleri tuş çalışmadğından gerçekleştiremiyorum.
Sormadan kurcalamayayım dedim. Bu tuş kartla birleşik midir, yoksa sadece tuşu onarma şansım olur mu? Teşekkürler.

Merhabalar.
Öncelikle Kanyak ustama geçenlerde attığı mail için çok teşekkür ederim.
Şimdi de elime bir Arçelik 5950 orbital düştü.
Makinede seç tuşunun yanındaki yukarı çıkma tuşu çalışmıyor. Tuş basınca çıtlama sesini alıyorum ama "dit" şeklindeki uyarıyı yapmıyor ve komutu almıyor. Dolayısıyla makinede sıcaklık artırma, sadece sıkma gibi işlevleri tuş çalışmadğından
Sormadan kurcalamayayım dedim. Bu tuş kartla birleşik midir, yoksa sadece tuşu onarma şansım olur mu? Teşekkürler.

kartı söküp buton bacaklarını kısa devre yaparak sorunun nereden kaynaklı olduğunu çözebilirsiniz. butonda ise başka buton ile değiştirin

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri