Arçelik 5990 orbital çamaşır mak. arızası

UC5943 hiç görmedigim bir kod yanlış olabilirmi ?
uc serisi bir entegre ile( to 220 kasa) mosfet sürülür
Uc entegre ile o entegrenin sürdüğü mosfet i değiştir voltaj regülatörün tny ile değilse KN2 soketin hemen yanındaki taş direnci kontrol et
entegrenin yakından bir fotosunu eklermisin?

Abi haklısın yanlış görmüşüm UC3843..

Birde( voltaj regülatörün tny ile değilse) demişsin tam anlayamadım biraz açarsan sevinirim .saygılar IMAG0552.jpg

Son düzenleme:
Abi haklısın yanlış görmüşüm UC3843..

Birde( voltaj regülatörün tny ile değilse) demişsin tam anlayamadım biraz açarsan sevinirim .saygılarEkli dosyayı görüntüle 18332
tny entegre iç yapımı ,uc 3843 ve mosfet trasistörün bileşiminden oluşmuştur.

uc serisi bir entegre ile( to 220 kasa,kılıftransistör, aliminyum soğutucu üzerindeki) mosfet sürülür

Uc 3843 entegre ile o entegrenin sürdüğü (çalıştırdığı) mosfet i değiştir (KN2) soketin hemen yanındaki taş direnci kontrol et

Abi teşekkürler parçaları alıp değiştiricem inşallah olur sonucuda burda paylaşırım .saygılar

ABİ merhaba .uc3843 değiştirdim 330 mf 400v değişti mofset transistörler sağlam diyot , taş direnç sağlam gözüküyordu değiştirmedim
Fakat kartları makinaya taktım ama power basınca kapı kilidine sürekli 220 v geliyor açık kalıyor kabloları başkası sökmüştü ben resim2.jpgdeki gibi taktım kart üzerindeki röleleri kontrol ettim yapışma filan yok sorun ne olabilir acaba.saygılar..

emnıyet anahtarında
1 numara yeşil kırmızı-turuncu
2 numara pembe-kırmızı
3 mavi olması gerekıyor.
eger su ankı baglantısıdna olursa ısıtıcı devreye gırecegı zaman makıne kapak acar.
1 ve 3 yer degıstırmen lazım.
bılgı verının sevınırım bu 3 karşılaşılan bır sorundur. teşekkürler

emnıyet anahtarında
1 numara yeşil kırmızı-turuncu
2 numara pembe-kırmızı
3 mavi olması gerekıyor.
eger su ankı baglantısıdna olursa ısıtıcı devreye gırecegı zaman makıne kapak acar.
1 ve 3 yer degıstırmen lazım.
bılgı verının sevınırım bu 3 karşılaşılan bır sorundur. teşekkürler
YILMAZ cevabın için teşekkür ederim makinanın power düğmesini açtığım zaman yeşil kırmızı-turuncu ve pembe-kırmızı uçlarda ölçtüğüm zaman 220 volt gözüküyor eğer mavi kabloyu 3.noya takarsam makinaın kapağını kapattığım zaman 1ile 2 nolu kontak olduğu için kısadevre olur.açılışta o uçlarda 220 olması normalmi.saygılar

Yılmaz kablo bağlantısını dediğin gibi yaptım oldu kısa program çalıştırdım suyu filan alıyor döneceği zaman hiç hareket etmeden F06 hatası veriyor.saygılar

Motor donmedigi hataya giriyor.
Motor kartinda stator uzerindwki hall sensorde birsey olabilir. Kartdan hall sensore giden gri kablo demedinin halll sensor tarafinda lehimleri kopuyor.uc ayakdaki kablo demedi kablo baginin yuzunden kopma olabilir

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Motor donmedigi hataya giriyor.
Motor kartinda stator uzerindwki hall sensorde birsey olabilir. Kartdan hall sensore giden gri kablo demedinin halll sensor tarafinda lehimleri kopuyor.uc ayakdaki kablo demedi kablo baginin yuzunden kopma olabilir

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.
YILMAZ usta dediğin gibi hall sensör kablosundan kaynaklanıyormuş kablonun soketi tam oturmamış galiba tekrar söküp takınca düzeldi şuan sorunsuz çalışıyor bu konuda yardımcı olan Alfa Romeo ustaya ve Yılmaz58 sana çok teşekkür ederim.saygılar

5990 orbital çamaşır makinası kartının görseli lazım silikonlu tip

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri