Arçelik 6103 s arızası

Tek sorun bence karttan kaynaklanıyor olmalı o zaman, başka proğrama giremediğine göre direnç vb. gidik olabilir. Eskı kartla karşılaştır arada fark var mı?. iki ay gibi kısa sürede bozulması da ilginç.

anakartta veya program dugmesinde sikinti yok sadece kazanin donmeye baslayacagi zaman donup kaliyor..son gozlemim soyle;
fisi takiyorum dugmeye basip aciyorum baslata basmadan once program secebiliyorum sectigim programda suyu aliyor deterjan aliyor tam tambur donmeye naslayacakken donup kaliyor program degistiremiyorsun ve iptal edemiyorsun.fisi cekiyorum makine ekrana isik geldigi gibi baslat dugmesine 3sn basili tutuyorum programi iptal ediyor ekranda end yaziyor yeni program secebiliyorum dugmeler aktif hale geliyor eger sikma programini secip baslata basarsam sikma programina tambur donerek basladigi icin tamburuda donduremedigi icin tekrar donup kaliyor program secemiyorum sonlandiramiyorum telrar fisi cekip takiyorum ekrana acilir acilmaz baslata 3sn basili tutuyorum programi iptal edebiliyorum yeniden program secebiliyorum baska bir program sectigimde pompa calisip suyu bosaltiyor secili olan programa gore tekrar su aliyor taki donme vaktine gelene kadar i an tekrar donuyor fisi cekip tekrar taktigim zaman baslata 3sn basiki tutunca end yazisi gorunuyor ve tekrar secim yapabiliyorum...her halde de tamburu donduremedigi icin makine kitlenip kaliyor ve fisi cikarip taktiginda makine beyni tamburu dondurmeye baslama komutu gondermeden hemen ince baslata 3sn basiki tutunca end yazisi gorunuyor ve program degisimi yapabiliyorsun aksi halde makine tamburla iletisime gececegi an ki bu fisi taktiktan sonra iki saniye suruyor iletisime gectigi an kitlenip kaliyor neye basarsan bas bir tepki vermiyor makinenin her yanini soktum kayis saglam tambur elle cok guzel sessiz ve rahatca donebiliyor motorda veya tamburda zorlanma surtunme yok..

hatta kazanla iletisime gececegi an rolesi bile tik diye atiyor kazana akim gonderiyor diye dusunuyorum ama artik o an kazan ne tepki veriyorsa kitlenip kaliyor bu kitlenme mekanik degil arkadaslar ekran kitleniyor fonksiyon secemiyorsun iptal edemiyorsun dugmeler calismiyor vs. ama fisi cekip takinca beyin tambur motoruyla iletisime gecmeden hemen programi iptal edebiliyorsun fisi taktintan sonra bikac saniye beklersen beyin tambur motoruyla iletisime gectigi an tekrar kitleniyor durum budur iki ay knce alip taktigim ana kart eskisi ile birebir ayni idi

Sorun çözülmedi mi? Arkadaşım her halikarda vaziyet gösteriyor ki sorun proğramın sıkma bölümünden kaynaklanıyor. Eğer yapabilirsen sıkmaya giden kablo veya soketi çıkar, proğram iptal oluyor mu? Birde motorun kömür yataklarını kontrol et derim.

Son düzenleme:
sıkmaya gıden kablo boru derken su tahluye pompasından mı bahsedıyorsun.
pompada sorun yok makıne su alıp bosaltıyor sadece kazan dönmeye geçeceği anda makıne donup kalıyor

guncel bugun de sonuca ulasamazsam servis cagirica arkadaslar bu sikma dediginiz sey su tahliye pompasi mi yoksa baska bisey mi

Su tahliye suyu boşaltmadır. Makinenin proğramında sıkmaya aldığında hızlı dönerek sıkıyorya onu demek istedim. Orda düğmesinde bir yama yapışma veya tırnak kırılması olursa orya geldiğinde takılıp kalma olayı olabilir, kısadevre gibi kart kendini korumaya alabilir dıye düşünüyorum.

son care motoru elime aldim komurleri cikardim.
komurler yataktan disari cikan kisimi yarim cm civari kalmis.
komurlerden birisinin icinde bakir kabloya kadar inmis kablo motora surtunen kisimdan disari cikmisti.
makinem on yasinda son bir kacgundur catir cutur sesler geliyordu onu biten komurden cikan kivilcimlara yorumluyorum.
komurleri degisince makine duzelecek mi bilmiyorum ama yuksek ihtimal sorun komurlerdendi diye dusunuyorum tamburu sokmusken amortisorleri de degisicem

Büyük ihtimalle düzelmesi lazım ben baştan dedim köür yatalkarına bakın diye. Amortisörleri deyişirken ters çevirip yapma yan yatırıp öyle yapmanı öneririm.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri