Arçelik 7103 Sj genel bakim hakkinda yardim..

s.a arkadaslar forumda yeniyim sizlerle tanisabilecegim bir bolum bulamadim.kendimi kisaca tanitayim sakarya dan Ebuzer CAKMAK ozel bir sirkette calisiyorum..sizlerle tanismak bilgilerinizden istifade ve paylasimlariniza bir nebze katkim olmasini temenni ediyorum..

bilgisi olan arkasalarimdan arcelik 7103sj camasir makinama genel bir bakim yapmak istiyorum 9 yildir kullaniyorum makinadan sikmaya gecerken vuruntu sesi geliyor sebebini amortisor ve bilyalarin ozelligini kaybetmesine bagliyorum..
makinama bakim yapmak istiyorum bilgisi olan arkadaslardan makina icin

arcelik 7103sj camasir makinasi;
rulman ve kece bilgileri
amortisor bilgileri
ve gerekirse komur bilgileri ogrenmek istiyorum...

1 bilya keçe rulmancidan bulursun 2 ametisor numarası yok aynısını aliyosun takiyosun komurse motorcuya goturuyosun değiştiriyor

hasan bey lazim olan malzemeler elimin altinda degil hemen alayim ,bir gunde sokup takmak istiyorum o yuzden onceden tedarik etmek istiyorum

öncelikle merhabalar.foruma yeni üye oldum.çamaşır makinesini servise sinirlenerek parçaladım.rulman ve amortisör için 350 tl ve üstünü istediler.bende kızdım dağıttım 10 yıllık makine satmaya kalksan 350 tletmez zaten.neyse.rulman ve amortisörü yenilerken ve toplarken dikkat etmem gereken husus varmıdır?rulmanlar takılırken yağlanmalı mı?yağlanacaksa gress yada wd 40 tarzı mı?yardımcı olursanız sevinirim.

sj 7103 için amortisör kodu var mıdır ? sıkma esnasında makine gezmeye başladı :) değiştirmek için neler yapılır ?

amartisörleri arızalı orijinal amartisörünü alıp değiştir.sadece bir tane pense yeterli amartisör pimlerini çıkarıp eski amartisörleri söküp yerine yenilerini takıp pimleri yerine oturtacaksın çok basit parçaları temin edemessen beni ara yardımcı olurum.tel: 0536 462 18 59

Ben pim bulamadim yanlislikla kirdim ikisini de vidali yaptim ama gel gelelim ses yapiyor.bulsam 2 pimde ben alacam

amartisörleri arızalı orijinal amartisörünü alıp değiştir.sadece bir tane pense yeterli amartisör pimlerini çıkarıp eski amartisörleri söküp yerine yenilerini takıp pimleri yerine oturtacaksın çok basit parçaları temin edemessen beni ara yardımcı olurum.tel: 0536 462 18 59
ustam peki amortisörün kodu var mıdır ? yoksa 7 kg luk makinelerin hepsinin amortisörleri aynı mı uygun mudur ?

Malzeme satan yerler makinenin modelini söyleyince uyumlu olan amortisörü veriyor

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri