Arçelik 8124 sj çamaşır mak. hakkında yardım

Selam arkadaşlar.Bir konuda bilginize ihtiyacım var.Arçelik 8124 sj model çamaşır makinasının rulmanlarını değiştireceğimde daha önce bu makineden hiç açmadım plastik kazan olduğunu rulman değişiminin olmadığını kazanın komple değişmesi gerektiğini söylediler acaba doğrumu kimileride değişebildiğini söylüyo makinede bir akrabamın uzakta makinayıda gidip göremedim hazırlıklı gitmek içinde tam olarak değişip değişmediğini bilmem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar..

doğrudur. kaynaklı yapışma kazan mevcut. kesip yapıştırma işi pek tat vermeyen bir iş. en güzeli kazanı değiştirmeniz 170 civarında kazan grubunun yenisini alıp değiştirmek en temizi. çöpe atılacak bir makina değil.

handler.jpg

doğrudur. kaynaklı yapışma kazan mevcut. kesip yapıştırma işi pek tat vermeyen bir iş. en güzeli kazanı değiştirmeniz 170 civarında kazan grubunun yenisini alıp değiştirmek en temizi. çöpe atılacak bir makina değil.

Ekli dosyayı görüntüle 11786
Bu akşam makinaya baktım kazan yapışma değilmiş vidalarla birbirine bağlı fakat motoru dairect drive bu tiplerde rulman değişimi oluyormu eğer oluyorsa dikkat edilecek bir yer varmı diğer kayışlı sistemde bir kaç defa rulman değiştirdim fakat direkt motorda acemiyim yardımcı olursanız sevinirim .saygılar

Bu akşam makinaya baktım kazan yapışma değilmiş vidalarla birbirine bağlı fakat motoru dairect drive bu tiplerde rulman değişimi oluyormu eğer oluyorsa dikkat edilecek bir yer varmı diğer kayışlı sistemde bir kaç defa rulman değiştirdim fakat direkt motorda acemiyim yardımcı olursanız sevinirim .saygılar
oluyor sökerken dikkat et motoru mıknatıslı bobinlere zarar verme keçesinin numarasını iyi al yoksa kısa sürede tekrar rulman bozar motorun somonunu sıktıktan sonra bir tarafa dönerken genelde ses yapar yapmasın dersen az gevşet tabi çok az kolay gelsin

oluyor sökerken dikkat et motoru mıknatıslı bobinlere zarar verme keçesinin numarasını iyi al yoksa kısa sürede tekrar rulman bozar motorun somonunu sıktıktan sonra bir tarafa dönerken genelde ses yapar yapmasın dersen az gevşet tabi çok az kolay gelsin
ses yaparkenden kastım rulman sesi değil hava sesi gibi ses yapar yanlış anlaşılmasın rulmanlarıda galiba 6306 6206 dı galiba tekrar kolay gelsin

Yanıtın için teşekkür ederim ..saygılar

slm bende 8124sj var kartı değişilmesi gerekiyor servisin dediğine göre 250 500 arası masraf var kartı servis hariçinde uygun alma ihtimalimiz varmı

fiyatı işçilik ile beraber 300 tl civarında.Fakat kart neden arızalandı.Buda ayrı bir detay.
Bilgine.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri