Ariston AB83 Çamaşır Makinası Arızası Var

hsnuys

Üye
Arkadaşlar ariston ab83 çamaşır makinasında arıza lambası 8 kere yanınca ne anlama geliyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
sayın hsnuys F 08 hatası rezinstans hatası veya su seviye anahtarı (presostat ) hatası olarak işenmiş öncelikle rezinstasınızı kontrol edininiz arızalı ise degiştirin rezinstansın bozulma olasılıgı (presostattan ) daha fazladır

verdiğin bilgi için teşekkürler arkadaşım yalnız makina hiç bir işlem yapılmadığı halde bu sabah normal çalıştı bunun sebebi nedir sizce bazen arza veriyor yani

ısıtıcı calıışmadıgında bakmamız gereken ilk nokta rezinstans soketleri ve kartın rezinstassa enerji yolladıgı role kontaklarıdır . Aşırı akım (10 amp ) çektiginden kart üzerindeısıtıcı rolesinin kontakları ark yapabilir, lehim cürümeleri ve fena temaslar yapabilir temas anında cihazınız normal calışır ama ısıtma konumuna gelince ark cıkararak enerji iletimi kesilir belli periyotlar içinde arıza testi yapan işlemci enerji akışını gözlemleyince uygun arıza sinyalini aktif eder program her reset edilişinde bu hafızadan silinir taki o göreve tekrar gelene kadar

ben de ariston çamaşır makinası var bunun devamlı yıkama yapıyodu söktüm rezistası yan mış fakat düzelmedi beyin kitinin üzerin deki ( mac 12n)tıransitörü bulamadım fakar bunum kaşılıgı olan tırasitör le deyiş tirdim düzel di ama sıkma ve programları degiti sulu çıkartıyo .....:(

Son düzenleme:
arkadaş sen başına iş alımışsın..o makineler garip makineler..umarım kartta yanlış bi tristörü değiştirmemişndir..gğer kartaında bi problem yoksa o zaman motoruna bir bak..ama bence sen kartta yanlış bir eleman değiştirdin..işin biraz zor..

bence sen kartı söküp bir tamirciye götür..test ettir..eğer kart orda normal calışırsa o zmn motor kömürlerinde bi srun wardır..hade sana kolay gelsin..

slm ali usta ablamın bi ariston çamaşır makinası var su alıp sürekli boşaltıyor arızanın nedeni ne olabilir yardımcı olabilirmisiniz

ariston indesit arıza kotları bölümündeki işlemleri uygulayın ,aldıgınız kotları iletirseniz daha çabuk yardımlarımız olacaktır . Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri