Ariston L61 (2. yıkama ve 3. durulama) ışıkları yanıyor. çalışmıyor.

Merhaba hayırlı kandiller, kandiliniz mubarek olsun
Ariston L61 (2. Ortadaki Yıkama ışığı ve 3. durulama ışığı yanıyor) çalışmıyor. Programı başlattığımızda biraz çalışıyor. sonra hataya geçiyor.
Birde kapak kilidine bakarken kapağın içindeki dil kilitlendi. Kapak kapanmıyor.

Acil Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Akşam siteden cevap gelmediğini görünce iş başa kaldı.
Ön kapağı söktüm kilidin dilini eski konuma getirdim. Su giriş filtrelerini söktüm temizledim.
Makinayı Çalıştırdım hata yine devam etti. Farklı programlarda denedim arıza devam etti. Kapağı açtığımda makina içinde su olmadığını gördüm. ooooooooleeeyy buldum sorunu. :))) Demekki su gelmeyince 2. ci Yıkama ve 3. durulama lambaları beraber yanıyormuş. Artık sorun su gelmediğinden dolayı olduğuna göre suyun neden gelmediğini bulmaya geldi.
Çeşmeyi kapattım. Su hortumunu makina tarafından söktüm. Filtre girişinden hortumu tutarak çeşmeyi yavaş yavaş açtığımda ilk önce az az su geldi sonra kesildi. Daha sonra hortumdan su gelmedini fark ettim. Yani sorun makinadan değil tesisattan çıktı.
Bütün sorun çeşmenin bozulmasından dolayı zaman zaman batarya göbeğinin suyu kesmesindenmiş.
.... :D

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,601
Son üye
AlienInc

Yeni konular

Geri