Aydınlatma Projesi Yardım

copacabana

Üye
Bir aydınlatma projesi hazırlamam gerekiyor
her katta 4 daire var

çizimlerimi yaptım sayılır ancak takıldığım 1-2 nokta var

1.si asansöre aydınlatma hattı çekiliyor mu yoksa aydınlatma projesine dahil değil mi asansör

2.si merdiven boşluğu aydınlatması ayrı bir panodan mı besleniyor. Yoksa her katın merdiven aydınlatmasını o kattaki 4 daireye dağıtmam mı gerekir

yardımcı olan arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Asansör için ayrıca aydınlatma hattı çekilmez ,çatı katındaki Asansör kumanda tablosundan asansörün beslemesi verilir , aydınlatma ,kapılar , motor oradan beslenir...

Merdiven boşluğu, hidrafor , kalorifer motoru gibi ortak kullanum alanlarının dağıtım ve beslemesi Genel Tablodan verilir .Bu Sayaç tablosunun içine tesis edilen Ortak Sayaçtan alınır... projelerde genel tablo -veya ortak sayaç tablosu olarak adlandırılır...

Ekli dosyalar

• asansör.gif
    asansör.gif
    8.4 KB · Görüntüleme: 81
  • genel tablo.gif
    genel tablo.gif
    15.6 KB · Görüntüleme: 76
asansör için mesurelb üstadın cevabı yerindedir. ilave etmek gerekirse. asansör motoru hesaplamaları asansör kuyu ve makina dairesi aydınlatmaları aydınlatma projelerinde gösterilmez. asansörlerle ilgili bu tür hesaplamalar (asansör elektrik uygulama projesi) asansör ruhsat alımı esnasında belediyeye teslim edilmesi için hazırlanır. onun haricindeki projelerde asansör tali panosunu ve kolon hattını göstermeniz yeterli olur. kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,499
Kullanıcılar
450,489
Son üye
JuniorElektrikci

Yeni konular

Geri