beko otomatik 2616 çm hk.

jevix

Üye
s.a arkadaşlar başlıktada yazdığı gibi beko 2616 çamaşır makinası ile başım dertte çamaşır makinası yıkamada da tamburu dönmüyor sıkmada da motoru kontrol ettim o sağlam tamburu da kontrol ettim oda sağlam su alıyor su boşaltıyor onlardada sıkıntı yok herhangi bir sıkışıklık felan yok şimdi ben bu aletin beyin kısmını nasıl kontrol ederim analiz işlemini nasıl yaparım birde bunun açık elektrik şemasını nasıl bulabilirim saygılarımla

ısıtıcı saglam değilse ısınmasını bekler.ısıtıcıyı kontrol et.

2616 beko makinaların pgs leri(beyinleri)ec 4643 dür sarı göbekli 4sıralıdır sag sol kontakları (D) sırasında9-10 enerji girişi 11 sag cıkış 12 sol cıkıştır
bu numaralar soketlerin girdigi yerde yazılıdır.
elektronik kartın bozuk olma riskiniz beyinden daha fazla konum itibari ile kartın montaj yeri yanlış toz + nem kartın soketlerinin yanmasına vede temassızlıklara neden olmaktadır kontrol ediniz

vallaha benımde başıma oyle br sey geldı motor sağlam gorunuyordu ama motoru değişince düzeldi motor kömürlerinide kontrol etmeyi unutma kolay gelsin

bu soruna çözüm bulmak için üye oldum lütfen yardım ediniz

Beko 2616 yeni servisten geldi Progam Kartı bozuk diye bir sorun koydular. Eve getirip denedik çalştı.
Durdurup çamaşırları attım ancak tık sesi bile gelmedi. Servisi aradığımda güç düğmesini

18509

resimdekini ters çevirdiğiniz için sistem tamamen bozulmuş dedi.
Oysa ters çevirme dediği şeyi sadece B üzerindeyken hafifçe X'e doğru getirdiğimdi.

Makinede şuan hiç ses yok. Su bile almıyor

Şimdiden çok teşekkürler

150 Liraya değiştirdiler mi değiştirmediler mi anlayamadım?

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri