Bosch WFO 2062 Amortisör Değişimi

bakımcıı

Uzman Üye
bu makinada amartisörü değiştirebilmek için kazanın komle ikiyemi ayrılması gerekiyor.amartisörün şase bağlantısı vidalı ama kazan bağlantısı kazanın ikiye ayrılmasıyla sökülecek şekilde bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilirmi acaba

arkadaşım kazanı açmana gerek yok.uygun matkap ucu ile(12-13mm) amortisörün ortasınddan geçen kazan plastiğini dikkatli bir şekilde del amortisörü çıkar.yeni amortisörün içinden çıkan plastik tespit çivisiylede yenisini tutturursun kolay gelsin...

Ustaya katılıyorum bende ayni şekilde yapmışsım Hiç bir sorun olmadı. o kazanın ayrılması veya kesilmesi neredeyse imkansız kolay gelsin.

amortisörde bozulan şey iç keçesidir yeni amortisörün keçesi uyuyorsa eski amortisöre tak daha pratik bir çözüm olur...

piyasada boschlar için olduğu söylenen pakette keçe görmüştüm.bu keçeler acaba bu tip amartisörler içinmidir.

muhtemelen o keçeler kazan rulman gruna ait olan keçelerdir.amortisöre keçe satılmıyor amortisör değişiyor zaten en sıhhatliside amortisörü değişmek yeni amrtsr. eskisine uydurmaya kalkarsanız takım esnasında keçeye zarar verirsiniz ve kısa sürede patlar.en sağlamı daha önce anlattığım gibi değişimi yapın en iyi yol bu kolay gelsin...

Ben de yakın zamanda Siemens amortisörü değiştirdim. 13mm matkapla ön kısmın delinmesi gerekiyor, amortisör o zaman çıkıyor. Parça değiştirirken keçe olayını ben de duymuştum. Bilsem sadece keçe alırdım.

Yalnız dikkatli delin. Ben hem öndeki presli kısmı, hem de arkadaki çıkıntıyı deldim. Bu sefer tespit çivileri gevşek geldiğinden makine ses yaptı. İdareten kağıt sıkıştırdım. Müsait zamanda arka kısımdaki boşluğa silikon sıkıp tekrar tespitleyeceğim. Tam emin değilim ama arka kısımdaki çıkıntıyı delmemem gerekiyordu galiba. Oysa ki delik genişlemesin diye çok dikkat etmiştim.

keçeyi alıp amartisörün şaseye bağlantısını 13 anahtarla çıkarıp amartisör üzerindeki çentiği tornavidayla ittirip amartisörün içini çıkarıp yeni keçeleri takıp çentiği tekrar içeriye doğru bastırmalıyız.

Merhabalar,
İzmir de muhtemelen Ali ustam biliyordur yerini.Ancak yinede piyasayı araştırın.Birol soğutmanın ürün gamında da var ama size uzak gerçi kargo yaparlar ancak bunuda anlamı yok.Üniversal bir malzeme olduğundan tüm yedek parça satıcılarında bulmanız lazım.

kolay gelsin

Merhabalar,
İzmir de muhtemelen Ali ustam biliyordur yerini.Ancak yinede piyasayı araştırın.Birol soğutmanın ürün gamında da var ama size uzak gerçi kargo yaparlar ancak bunuda anlamı yok.Üniversal bir malzeme olduğundan tüm yedek parça satıcılarında bulmanız lazım.

kolay gelsin

birol ticaretin sitesinde göremedim. fiyatı ne kadar acaba

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri