Bu Entegre Ne Entegresi Yardım Lütfen

suleym4n

Üye
Oncelikle Merhaba arkadaşlar v911 helikopterimin anakarttini soktum ve uzerinde 6 bacakli smd bir entegre var üzerinde sadece 22 yazıyor ne entegresi bilen veya datashedt
Screenshot_2015-03-31-22-28-50.png
varmi herhangi bir elektronikcide bulunurmu yoksa özel entegre midir. Ondan temin etmem lazim simdiden yardimlariniz icin çok teşekkür ederim.

Hocam bu entegre servo motor kontrol ediyor ve kart uzerinde 2 servo var birisi calisiyor biri calismiyor bn calisan kismini cektim digerinin entegresi yanik oldugundan yazi görünmüyor ve bu calisani sokup oraya taktigimda çalışıyor

Attiginiz datashedt baktimda görüntü olarak benziyor ama bendeki ile ic yapisi aynumidir bilemedim diyot olmasi yuzunden olabilir gibi geliyor ama bilemedim yinede 22 yaziyo entegre de sadece neyi ifade eder hala bulamadim

Yazmayı gerek görmedim rastgele paylaşım yapmadım, 22 kodun karşılığı yukarıda verdiğim parça çıkıyor! İç yapı gösterildiği gibi zener içeriyor, en az birinin arızalanması sonucu tam işlev yapamıyor.

dediginiz gibi sag sol yapmasi gerektigi yerde sade saga çalışıyo sola calismio tarayıcı da sadece 22 diyemi tarattiniz bn hic bi sonuc bulamamistimda

ikkisininde bağlantısına bakılırsa çok yüksek ihtimalle H bridge devresi olduğunu düşünüyorum.
yani bunlar n channel ve p channel mosfetler. bir sot23-6 paketin içinde iki mosfet var G-D-S + G-D-S şeklinde.motor sürme işlerinde özellikle pilli uygulamalarda düşük güçlerde bu paket mosfetler çok kullanılır.
h bridge şeklinde bağlantı şunun için gereklidir: pwm ile motor hız kontrolü ve ve bu kontrolü iki ayrı yöne dönerkende yapabilir..

http://tr.farnell.com/diodes-inc/zxgd3004e6ta/ic-gate-driver-mosfet-sot23-6/dp/1549141

Mosfet olabilir söyle dikleriniz kafama yatti 3.7 -4.2 volt calisma araligi ama niye böyle komponent lerin uzerine asil kodunu yazmazlarki

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri