Buderus rc 20 oda termostatı

Haldun1

Katılımcı Üye
Arkadaşlar bu termostatın kombiye bağlantısı yapıldığında termostat hiç açılmıyor ve ekrana görüntü gelmiyor .
Muhtemel arızası ne olabilir ?
Bunun tamiri ile ilgilenen arkadaşımız var mıdır ?

Paylaştığınız bilgi için teşekkür ederim.
ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1414796055.492008.jpg
ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1414796085.675395.jpg

ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1414796827.984379.jpg

Ilave olarak sormak istediğim; bu resimdeki devre elemanı sigorta olabilir mi? Ya da sigorta varsa devre üzerinde nerededir ?

Sigorta değil, sağ üst sarı kutularının devamında tr hemen üstündeki beyaz şey sigorta elemanı olmalı resim çok büyümüyor.

ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1414846030.635401.jpg

Bu kez fotografı daha iyi çektim tekrar bakarmısınız lütfen

Sigorta görünmüyor, buraya kadar voltaj geliyor mu sarı kutulara temas pad lere? Ölçü aleti yok mu kullanabilen mi yok?

Padlara voltaj geliyor 16 volt kombiden. Sonrasını bilemiyorum takip edemiyorum. Çünkü devre elemanlarını tanımıyorum.

Sigorta mantıken devreyi korumak için konur bu nedenle herkesinde bildiği üzere voltaj girişine konurki herhangi bir durum olduğunda devre enerji altında kalmasın.

Öncelikle termostarın enerji bağlantısı yada pil bağlantısı nerede ise sigortasına bakmak istiyorsanız oraya yönelmelisiniz. Resimde bize tarif ederseniz sigortanın aşağı yukarı hangisi olduğunu söyleyebiliriz. Resimde siyah renkli dirençlerin bir çoğu sigorta amaçlı konulmuş olabilir.

Serkan bey rejimin üst sağ tarafındaki 2 adet sarı pad den 16 volt bir beslemesi var ( + - farketmiyor ) .
Ben bugün bir elektronik kart tamiri yapan bir arkadaşa verdim . Muhtemelen programı silinmiştir bir şekilde dedi. Program entegresini söküp soketle bilgisayara bağlayıp tekrar proğramın aynı versiyonunu yükleyecek miş. İnşaallah olur . Sonuçtan bilgi veririm size .

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri