bulaşık makinası su almıyor

noname3343

Üye
arçelik bulaşık makinam su alarak programa başlamıyor. makina altındaki emniyet switchi kontrol ettim. su ventilini değiştim ama halen düzelmedi. makina çalıştırıldığında pompa sesi geliyor tahminen 20 saniye çalıştıktan sonra duruyor ve makina bu şekilde bekliyor. ne yapmam gerekiyor servisi çagırdım nerdeyse tüm parçaları saydı ve 500 tl makinaya 300 tl masraf çıkardı ama bence basit bir arıza gibi geliyor

Makinanin modeli nedir.yeni bir cihazsa 3 5 yillik sayici arizasi olabilir. Yada 8-10 yillik ise su seviye swichi arizali olabilir...

aynı sorun bendede var 6050e arçelik geçen pazar söktüm ventili çeşmeye baglayıp 220 eletirik verdim direk saglam mote ettim 2 defa yıkadı yine aynı sorun içine sürahiyle su döküyorum pompa çalışıp suyu atıyor ventilde dınıltı var ama su almıyor

Makinanızda su kaçağı olabilir .
Tabanda ıslaklık olup olmadığını kontrol ediniz varsa su almaması taşma swiçinden dir

MERHABA BENZER SIKINTI BENİM MAKİNADA VAR VESTEL DW6003E BAŞLATTIKTAN SONRA POMPA ÇALIŞIYOR NORMAL SU BOŞALTMAYI YAPIYOR AMA SU ALMAYA GEÇMİYOR. MAKİNANIN ALTINDA BİR DAMLA SU KAÇAĞI YOK.SU VENTİLİNE DİREK 220 VERDİM ÇALIŞIYOR.ANCAK ELEKTRİK KARTTAN switche GELMİYOR KABLOLAR SAĞLAM BAŞKA NE YAPABİLİRİM İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER.

Arkadaşlar. Makine çalıştırıldığında 15 saniye pompa çalışıyor bu normal zaten sonrasında su almaya geçmesi gerekirken geçmiyor.
Makine altında su kaçagı yok.ventili değiştim düzelmedi.su sayaç kartı değiştim düzelmedi.en son çare ana kartı değiştim düzeldi. Yani ventil ve sayacı gereksiz değiştim.böyle sorununuz varsa arıza ana karttadır.ana kart ventile su almasını iletmiyordur

MERHABA BENZER SIKINTI BENİM MAKİNADA VAR VESTEL DW6003E BAŞLATTIKTAN SONRA POMPA ÇALIŞIYOR NORMAL SU BOŞALTMAYI YAPIYOR AMA SU ALMAYA GEÇMİYOR. MAKİNANIN ALTINDA BİR DAMLA SU KAÇAĞI YOK.SU VENTİLİNE DİREK 220 VERDİM ÇALIŞIYOR.ANCAK ELEKTRİK KARTTAN switche GELMİYOR KABLOLAR SAĞLAM BAŞKA NE YAPABİLİRİM İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER.
Benimkiyle aynı sorun ana kartı değişin.bn değiştim düzeldi

role, o su muslugunu kontrol eden role kontaklari kirlenmis olabilir, yakinlarindaki kondansatorlere bakin, bir de spmuslugun bobinjne bakin.

makinanızın tahliye kısmı tıkanmıs, tahliye motoruna bişeyler sıkısmıs, veya tahliye motoru bozulmus olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri