buzdolabı sürekli çalışıyor sorun ne acaba?

buzdolabı dediğim gibi 1995 yapımı aeg nofrost ve motorunun üzerinde yazdığına göre 2008 yılında değiştirilmiş made in brazil yazıyor üstünde

peki günümüz buzdolaplarına yada tek kapılı eskilere göre çok mudur elektrik tüketimi ona göre değiştireyim diyorum fan motorunu yoksa geri vermeye çalışacağım

arkadaşa 2.el 1995 yapımı AEG nofrost buzdolabı aldık fakat 2 saat oldu çalışıyor olmasına rağmen motoru hiç durmadı, arızalı mı acaba?

bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

termostat arızalı termostatı devre dışı bırak

termostat arızalı termostatı devre dışı bırak

Verdiginiz bilgi yanlış emin olmadıgınız konularda yorum yapmayınız .Tüketiçiyi yanlış yönlendiriyorsunuz.
Sırf mesaj atmış olmak amacı ile yazılmış mesaj !

Forum kurallarını ve duyuruları okuduktan sonra yorum yapınız.

buzdolabı dediğim gibi 1995 yapımı aeg nofrost ve motorunun üzerinde yazdığına göre 2008 yılında değiştirilmiş made in brazil yazıyor üstünde

peki günümüz buzdolaplarına yada tek kapılı eskilere göre çok mudur elektrik tüketimi ona göre değiştireyim diyorum fan motorunu yoksa geri vermeye çalışacağım

Dolabınız gayet güzel ve verimli bir dolap.Enerji tasarrufu açısından yeni dolaplarla çok ufak bir farkı tabiki vardır.Ben tecrübeme dayanarak kesinlikle fan motorunu değiştirip kullanmanızı tavsiye ederim.Saygılar.

Dolabınız gayet güzel ve verimli bir dolap.Enerji tasarrufu açısından yeni dolaplarla çok ufak bir farkı tabiki vardır.Ben tecrübeme dayanarak kesinlikle fan motorunu değiştirip kullanmanızı tavsiye ederim.Saygılar.

çok teşekkürler tavsiyenize uyacağım şu fan motorunu değiştirme işini çözebilirsem :)

arkadaki kapağı açıp fan motorunun olduğu yere baktım böyle sağa sola çevrilebilen bir mekanizmaya bağlı da anlayamadım nasıl çıkarıldığını eniyisi anlayan birisini bulmak sanırım

çok teşekkürler tavsiyenize uyacağım şu fan motorunu değiştirme işini çözebilirsem :)

arkadaki kapağı açıp fan motorunun olduğu yere baktım böyle sağa sola çevrilebilen bir mekanizmaya bağlı da anlayamadım nasıl çıkarıldığını eniyisi anlayan birisini bulmak sanırım

Sanırım yanlış yeri açtınız.Dolabın arka kapagını açınca kompresörün fanını görürsünüz.Sizin cihazınızın iç fan motoru arızalı.Buzluktaki fan motoru yani.

Sanırım yanlış yeri açtınız.Dolabın arka kapagını açınca kompresörün fanını görürsünüz.Sizin cihazınızın iç fan motoru arızalı.Buzluktaki fan motoru yani.

evet dediğiniz gibiymiş ben göremedim başta içte kapakçıklı vidalanmış buzluk kısmında

evde hiç alet edevat yok şimdi yarın bi tornavida edinip açmayı deneyeyim bakalım basit çıkarılabilen bir düzenekse götürüp değiştiririm

tekrar teşekkürler yardımlarınız için :)

içini açtım buzluğun alt yüzeyi metal bi aksamla kaplı ben karıştırmayayım eniyisi bi bilene göstermek

Son düzenleme:
içini açtım buzluğun alt yüzeyi metal bi aksamla kaplı ben karıştırmayayım eniyisi bi bilene göstermek

Buzluk tabanını söktüğünüzde metal bir kapak, onun altında da strafor plaka var. İkisini çıkarınca altta soğutucuyu(evaporatör) göreceksiniz. orayla işiniz olmayacak zaten, köpük ile metal kapağı çıkarınca fanı arkada rahatlıkla görmek mümkün.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri