cadsimu ödevim

Herkese selam okuldan aldığım ödevle günlerdir uğraşıyorum ama bir sonuç alamadım bilgisi olan arkadaşlarda yardımlarını rica ediyorum
ödev şu:
Bir karıştırma tankı şu şekilde çalışmaktadır.
manuel ve otomatik seçimi s1 butonu ile yapılacaktır
otomatik çalışmada s2 butonuna basıldığında su LS1 alt seviye sensörünün altında ise M1dolum motoru çalışacaktır.Su seviyesi önce LS1 alt seviye sensörüne ulaşacaktır.Ardından seviye yükselmeye devam edecek ve LS2 su seviye sensörüne ulaşacaktır.Bu noktada M1 motoru duracak ve M2 karıştırma motoru çalışacaktır.Karıştırma işlemi 30dk sürecektir.Ardından M3 boşaltma motoru çalışacaktır.su LS2
üst seviye sensörünün altına düştüğünde ise M3 motoru duracaktır ve M1 doldurma devreye girerek sistem başa dönecektir.Manuel konumda ise motorlar birbirinden bağımsız çalıştırılabilecektir S3 butonu M1 motorunu S4 butonu M2 motorunu ve S5 butonu M3 motorunu kumanda edecektir.her termik röle kendisine ait motoru devre dışı bırakacaktır

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bu ödevi sizin yapmanız sizin yararınızadır.

:)haklısınız ancak çok uğraştım ama bir türlü yapamadım biraz yardıma ihtiyacım var

Adım adım gidin. önce m1 motorunu çalıştırın mesela.

SİZ ZATEN BAŞLAMISSINIZ. dosyanızı benim gibi yükleyin bende bakınayım programla biraz.

Ekli dosyalar

• SU TANKI.rar
    772 bayt · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
DEDİĞİNİZ GİBİ ADIN ADIM GİDİYORUM ŞU AN BURDA TAKILDIM

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    265.6 KB · Görüntüleme: 8

Ekli dosyalar

• karıştırma tankı.cad.rar
    1.7 KB · Görüntüleme: 4