cat6 kablosu reglet kutusuna bağlanır mı?

enerji_04

Üye
arkadaşlar üzerinde çalıştığım projede katlardaki tel prizlerinden gelen ca6 kablosu reglet kutularına bağlanmış ordan da şafttan cat3 (CAT3-30x2х0.5, CAT3-20x2х0.5...) ile zemine kata inmiş (z.a odasına). cat6 reglet kutusuna bağlanır mı? switch e bağlanması gerekmiyor mu?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bağlanır ustam.Benim Telekom dağıtım kutusundaki bütün regletlerdeki
kablolar Cat 6..Switch den kastınız ne onu anlayamadım?

Telefon prizlerine cat6 kablo çekilmiş dolayısıyla telefon kutusundaki regletlere yani modüllere çakılmış. Data amaçlı kullanılsaydı swtichlere gidecekti.

Telefon prizlerine cat6 kablo çekilmiş dolayısıyla telefon kutusundaki regletlere yani modüllere çakılmış. Data amaçlı kullanılsaydı swtichlere gidecekti.
telefon prizlerinden gelen cat6 larin kutusunda (katlardaki) ne tür modül kullanılır ben tel kablosunun switch e baglandıını sanıyodum

Bağlanır ustam.Benim Telekom dağıtım kutusundaki bütün regletlerdeki
kablolar Cat 6..Switch den kastınız ne onu anlayamadım?
katlarda telefonlardan gelen cat6 kablosunun sonlandırma kutusunda tel kablolarının switch e baglandığını sanıyodum, projede tv, data bir de telefon kutusu var data switche baglanmış ama telefon kutusu için reglet kutusu çizilmiş biraz garip geldi ondan sordum..
telefon kutusunda olması gereken nedir? gelen kablolar nerelere baglanır?

Telefon sisteminde ana girişte BTK denen bina telefon kutusu olur burada çift sayısına göre modül yani reglet sayısı bulunur. Buradan telefon santraline, telefon santralinden de KTK denen kat telefon kutularına ordan da telefon prizlerine dağılım yapılır.

Telefon sisteminde ana girişte BTK denen bina telefon kutusu olur burada çift sayısına göre modül yani reglet sayısı bulunur. Buradan telefon santraline, telefon santralinden de KTK denen kat telefon kutularına ordan da telefon prizlerine dağılım yapılır.
KTK nasıl bişi (iç yapısı) rj45 girişli falan mı? tel cat6 kablosu KTK içersinde çıplak bağlanıyor mu yoksa konnektorlu mu bağlanır? örnek resim link atabilir misiniz internette arattığımda bi sürü şey çıkıyor

KTK nasıl bişi (iç yapısı) rj45 girişli falan mı? tel cat6 kablosu KTK içersinde çıplak bağlanıyor mu yoksa konnektorlu mu bağlanır? örnek resim link atabilir misiniz internette arattığımda bi sürü şey çıkıyor

RJ45 dediğiniz data kablosu jackı bunun telefon sistemi ile alakası yok. Kat telefon kutusu, bina telefon kutusu ile aynı yapıdadır. Kata gelen telefon çift sayısına göre yine reglet yani modüller vardır, telefon prizlerine bağlantı bu modüller üzerinden gerçekleştirilir.
Meslektaşlarımın araştırmacı olmayışı beni hem kızdırıyor hemde üzüyor !
http://www.turktelekom.com.tr/telekom/tr/pdf/urun/kurumsal/ANKASTRE_TEKNIK_SARTNAME.pdf

RJ45 dediğiniz data kablosu jackı bunun telefon sistemi ile alakası yok. Kat telefon kutusu, bina telefon kutusu ile aynı yapıdadır. Kata gelen telefon çift sayısına göre yine reglet yani modüller vardır, telefon prizlerine bağlantı bu modüller üzerinden gerçekleştirilir.
Meslektaşlarımın araştırmacı olmayışı beni hem kızdırıyor hemde üzüyor !
http://www.turktelekom.com.tr/telekom/tr/pdf/urun/kurumsal/ANKASTRE_TEKNIK_SARTNAME.pdf
teşekkür ederim Sn YaşlıUzman bilgisizliğimi mazur görün lutfn buarada bu şartname yıllardır var elimde tavsiye ediyorsanız göz atacağım.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,913
Son üye
Sadullahfahri

Yeni konular

Geri