cimco edit dncmax ile sinumeric 810m'g kode transfer yardım

grts11

Üye
sinumeric 810m bir kontrol paneli ile tümleşik plc olan bir cnc kontrollü granit kesim tel kese makinamız var.
3 eksen servo
makinaya g kodlarını el ile yazıyorlar operatörler.
Kod:
G00 X0.000 Y0.000

G01 X0.000 Y-100 U500
...
...
kısa 10 ,20 satırlık programlarla eğriler kesilmiş.
herhangi bir vektörel çizimden elde edeceğim g kod dosyasını bir program aracılığı ile bu makinaya atmam mümkün mü aceba.
cimko edit dnc max ile yapılabilrmi
değerli yorumlarınızı bekliyorum

Makinenin bir resmi varmı ?
Hem tel kesme hem 3 eksen biraz garip.

.dxf uzantılı dosyadan kod alabilirsin.

Ayrıca cam programlarında kesme payını hesaplayarak ( içten dıştan ve ya büyük çizerek ) çıkarılacak kodlar yüklenebilir.

aspire 4.0 ile vectörel çizim yapıp kodlrını alıyorum cimco edit ile makinaya uymayan yani z ekseni vb kısımları kaldırıyorum.ancak sinumerik 810m aktarma kısmı çünkü eski bi model.

resimdeki makine değil ancak bunun hemen hemen aynısı.

Ekli dosyalar

• SINUMERIK-810M.jpg
    SINUMERIK-810M.jpg
    56.5 KB · Görüntüleme: 27
  • 3  eksen tel kesme.jpg
    3 eksen tel kesme.jpg
    119.9 KB · Görüntüleme: 27
içten,dıştan veya üzerinden cam programında ayarlıyorum agbi evet...

makinanın 3.ekseni mermer veya granit bloğunu üzerinde taşıyan kısım döner eksen...

O makine genel tanımda 2 eksen.
Tel kesme 3 eksen olmaz.
Tablanın dönmesi filan eksenden sayılmaz.
Çıkarabildiği şekil 2 eksen.

PCIN diye bir program var pc den rs232 ile sinimeri ğe kod gönderebilir.

https://support.industry.siemens.co...-2-to-sinumerik-805/46976/?page=0&pageSize=10

Cimco ile de olur , ben denemedim ama yazanları okudum.
Önemli olan ayarlardır.
Hızları düşük tut , kablo da önemlidir.
Sinumeric e usb ile yüklenmiyor mu o kadar eskimi ?

Eskilerde hafıza yetersiz tamamı yüklenemiyor ancak parça parça yükleniyor diye biliyorum.
Ama denemişliğim yok.

Cimco nun temsilcisini ara sor.
Çok pahalı bir şey değil hem lisanslı alırsınız hem de sorununuzu çözerler destek verirler.
Olacak olmayaca sorun varsa demo yapıyorlar.
Cimco edit çok güzel bir programdır , her cenececinin elinin altında olması gerekir.

http://www.denkodizayn.com/

Son düzenleme:
yorumlar için sagol agbi .pcın bilmiyorum ama cimco var elimde baktığım kadarıyla dnc setup ayarlarında
port vb 9600 baut rate vb ayarları var o nedenle usb den okuması veya baglanması için sinumeric 810m ye varsa çevirici ile bağlanması gerekmezmi

Kazım abi Sağol yorumların için kablo bağlantı konfigürasyonu nu birkaç denemeden sonra bağlandım cimco ile.programi pc ye çekebiliyorum.part program ve alt programlardan oluştuğu için midir bilmiyorum kod listesi farklı.

Kazım abi Sağol yorumların için kablo bağlantı konfigürasyonu nu birkaç denemeden sonra bağlandım cimco ile.programi pc ye çekebiliyorum.part program ve alt programlardan oluştuğu için midir bilmiyorum kod listesi farklı.
kablo bağlantısını nasıl hallettin

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri