daire içerisindeki anten kablosu hakkında..

telemcii

Üye
arkadaşlar ben bu daire işlerine yabancıyım. bir arkadaşın arsasına müteahhit ev yapmış durumda.. fakat evin son hali göndermiş olduğum fotodaki gibi.. burada anlamadğım nokta şu ki; sigorta kutusu yanındaki anten kabloları böylemi kalacak.. site merkezi uydu olarak biliyorum. böyle yerlerde internet olayını nasıl çözüyorlar?
98vzoo.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Şaka gibi :), diğer dairelerde de durum bu mu, ayrıca artık 6 (benim saydığım) kablo mu çekiliyor? Çoğu evde 2. kablo lüks.

Muhtemel bu kablolar oda içine giden kablolar. Bir tanesi de damdan gelen kablo. Öteki türlüsü çok saçma. Ayrıca neden f konnektör bağlamışlar hepsine o da garip. Yoksa santrali sizin daireye mi takacak müteahhit.:p

Gendelde daire içine spliter dediğimiz bölücülerden takılıyor. Ancak burada haddinden fazlası var. Nasıl bağlanacak bilmiyorum. Benim bildiğim spliter 4 e bölüyor.

Resimde solda iki kalın olan büyük ihtimal santralden geliyor. Diğer 5 i daire içi toplamda 7 kablo var. birine 3 birine iki kablo ile eve dağıtılabilir. Sanırım lüks bir daire yada ev her neyse tüm odalara kablo çekilmiş sanırım.

Kolay gelsin.

Gendelde daire içine spliter dediğimiz bölücülerden takılıyor. Ancak burada haddinden fazlası var. Nasıl bağlanacak bilmiyorum. Benim bildiğim spliter 4 e bölüyor.

Resimde solda iki kalın olan büyük ihtimal santralden geliyor. Diğer 5 i daire içi toplamda 7 kablo var. birine 3 birine iki kablo ile eve dağıtılabilir. Sanırım lüks bir daire yada ev her neyse tüm odalara kablo çekilmiş sanırım.

Kolay gelsin.

arkadaşlar buraya splittermi takılması gerekli peki? birde evet lüks bir daire.. yani site tarzı bir şey, bu tarz yerlerde internet nasıl oluyor bu sorunuda çözmem şart

bence bu tesisat kablolu tv tesisatı, o kablolardan biri apartman girişindeki pano odasından geliyordur diğerleride daire içinde odalardaki kablolu tv prizlerine dağılıyordur.

merkezi uydu içinde büyük ihtimalle salonda 2 tane anten prizi vardır, prizlerden birisi sizin buatta gelen kablolu tv diğeride çatıdan gelen merkezi uydu

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular

Geri