Elektrikli Termosifonlarda Enerji Tasarrufu

Spari

Üye
Merhaba arkadaşlar.

Evime baymak 50 litre elektrikli termosifon taktırdım 24 saat açık duruyor. Elektrik faturamız bu ay 40tl fazla geldi
Elektrikli Termosifonlarda Enerji Tasarrufu nasıl sağlarım, bir arkadaşım zaman saati önerdi sizlerin önerisi nedir?

Saygılarımla Berat

Son düzenleme:
Elektrikli termosifon ne ekonomik ne de kullanışlıdır. Bana bedava verseler hediye etseler kullanmam. Kazandaki su miktarı kadar sıcak suya sahip olursun, suyun ısınması için beklersin, beklemek istemezsen düşük dereceye alır hazır tutarsın. Bunların hepsi dezavantajdır. Kazan su sızdırır, rezistans zamanla kireç kaplar aynı su sıcaklığını sağlamak için daha uzun süre beklemeniz gerekir daha fazla enerji harcamaya başlar.
Nerden bakarsan bak tutulacak savunulacak bir yanı yoktur. 15 yıldır gazlı şofben kullanıyorum sadece 3 kez oda periyodik Bakım yaptırdım. Faturaya yansıma minimum, bakım masrafı minimum.

Güneş enerjili sistem niye düşünmüyorsun.

bende 2 yıl önce eve elektrikli termosifon takmıştım, su girişindeki basınç valfi su damlattığı için için su girişine basınç düşürücü taktım ve su giriş basıncını biraz düşük tuttum, basınç düşük olduğu için sıcak su çabuk bitmiyor buda elektrik faturasında gözle görülür bir düşüş sağladı.

Güneş enerjili sistem niye düşünmüyorsun.
Apartmanda güneş enerjisi kurmaya izin vermiyorlar

bende 2 yıl önce eve elektrikli termosifon takmıştım, su girişindeki basınç valfi su damlattığı için için su girişine basınç düşürücü taktım ve su giriş basıncını biraz düşük tuttum, basınç düşük olduğu için sıcak su çabuk bitmiyor buda elektrik faturasında gözle görülür bir düşüş sağladı.
Teşekkürler benimde damlatma yapıyor basınç düşürücüyü deneyeceğim.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri