hava alanı mühendisi ne iş yapar?

m€ral

Üye
Hava alanı elekktril-elektronik müh. ne işler yapar acil yardım lazım.İng ne derece hangi seviyede gereklidir?

Elektrik-Elektronik Mühendisinin Havaalanında işi zordur. Aklınıza gelebilecek hemen hemen her sistem vardır. Apron aydınlatma,pist aydınlatma, hava alanı ısıtma-soğutma, Trafo-Jeneratör-UPS sistemi, yangın ihbar, kamera, kartlı geçiş sistemleri... var oğlu var... Bu devirde ingilizcesiz mühendis yarım mühendisdir en azından teknik literatürü bilip katalog okuyabilecek kadar ingilizce şarttır.

Anlıyorum teşekkürler.Benim havaalanı iş ihtimali var yeni mezun olduğumdan korkuttu biraz açıkçası iş öncesi eğitimleri vardır değil mi?

DHM(Devlet Hava Meydanları) Teknik personeli gerekli eğitimlerinizi verip yardımcı olacaktır. Yeni mezun için oldukça zor ama bir o kadar mükemmel bir iş fırsatıdır.

İngilicem zayıf deidğimde hemen başla denildi ama en fazla 1 aylık br sürede ne kadar ilerler onuda bilemiyorum.Tekrar teşekkürler.

Bu devirde yeni mezun için bulunmaz nimet en az 1 sene zorlanırsınız ama değer. Bu fırsatı kaçırmayın.

Anlıyorum teşekkürler.Benim havaalanı iş ihtimali var yeni mezun olduğumdan korkuttu biraz açıkçası iş öncesi eğitimleri vardır değil mi?
iş öncesi eğitim neymiş.
en İYİ İHTİMALLE işi bilmeyen adam alındığında bir iki şey anlatılır ve çok hızlı kendini geliştir denilir. sonra da sömürülür. ama iş öncesi eğitim ilk defa duydum. var mı öyle yerler

Havaalanı teknik personel eğitimi DHM DevletHavaMeydanları birimi tarafından gerektiğinde verilir. Havaalanı işletmeciliği kolay değildir elektrik ve elektronik altındaki geniş çaptaki konularda bilgi birikimi ve tecrübe ister. İzmitteki (Yarı sivil yarı askeri) Cengiz Topel Havaalanının kontrolüydüm, Yüksel Projede danışmanlık yapıyordum o zamanlar.

Havaalanı teknik personel eğitimi DHM DevletHavaMeydanları birimi tarafından gerektiğinde verilir. Havaalanı işletmeciliği kolay değildir elektrik ve elektronik altındaki geniş çaptaki konularda bilgi birikimi ve tecrübe ister. İzmitteki (Yarı sivil yarı askeri) Cengiz Topel Havaalanının kontrolüydüm, Yüksel Projede danışmanlık yapıyordum o zamanlar.
demek ki kurum ne kadar kaliteli olursa olaya bakış açısı da o kadar kaliteli oluyor. dhmi de gördüğüm sıkı disiplin askeriye de bile yok. ama eğitim konusunu yeni öğrendim

Cihaz kullanımı yedek parça değişimi v.s. teknik detay içeren konularda seminer tarzında eğitimler. Yoksa öyle sertifikalı büyük çapta birkaç gün süren eğitimlere şahit olmadım ama muhtemelen onlarda vardır.

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri