Hazır CNC Tasarımı

asenyurt

Profesyonel Üye
foruma yeni gelen arkadaşlar buyrun hazır cnc planlarım
maxmali tasarımına bakarak kendim yaptım.
forumda görsel olarak pek bir şey yok imiş en azından katkımız olsun

işleme alanı büyüklüğü falan nedir tam olarak bende bilmiyorum solidworks de açıp bakabilirsiniz.
assembly dosyası montaj dosyasıdır. diğerleri parça parçalardır. hatasız kul olmaz ama bu tasarımı birebir kullanıyorum sorun olmadan.

bu işe yeni başlayan merak saran birileri parça listesi, kaç paraya patlar, kaç motor ve gücü olmalı vb. soruları en azından biraz da olsa cevaplar.

CNCv4.rar
https://www.dropbox.com/s/9xuq5x0h50bdba7/CNCv4.rar?dl=0

işleme alanı büyüklüğü falan nedir tam olarak bende bilmiyorum solidworks de açıp bakabilirsiniz.
assembly dosyası montaj dosyasıdır. diğerleri parça parçalardır. hatasız kul olmaz ama bu tasarımı birebir kullanıyorum sorun olmadan.

bu işe yeni başlayan merak saran birileri parça listesi, kaç paraya patlar, kaç motor ve gücü olmalı vb. soruları en azından biraz da olsa cevaplar.

elektronik devre tasarlamak ve ayrıca parça işlemek için için çok güzel ama maliyeti çok mu fazla.

Solidworkste hazırlanan bu cnc routerların imalatı için ana parçaları nasıl temin ederiz montajı ve parçalar hazır bulunabiliyor mu?

dakika bir gol bir :D

Dur hele yahu daha geleli sene anca .., aşağı yukarı 10 yıldır buralardayım , güven bana , daha neler neler ...

2m3frde.gif

Şaka bir yana paylaşım harika.
Bilmeyenler için bu paylaşım yeni değil.
Sayfalar dolusu ek bilgilerle zamana yayılmış bilmem kaçıncı paylaşımın bilmem kaçıncı versiyonunun özeti.
Hele birilerine kapak olmadı mı keyiften geberiyorum sanki.
Teşekkür ederim.

Örnek paylaşım.

Atakan vidalı milleri kapatmak için tasarımın ilk zamanlarında yanlara koruma yapacaktın. Yapmadın mı?

laser makinesinin kutusu baya büyük kartondandı
bende kapaklarını kesip direk vidaladım yanlara
yani sac dan kestirip büktürüp düzgün bişey koyamadım ama olsun toz pislik sağa sola dağılmıyor

Forumdaki en iyi paylaşımlardan biri.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri