Kaçak akım rölesi sürekli atıyor

speclyzer

Üye
Herkese merhaba,

yeni bir eve taşındım yaklaşık bir aydır oturuyorum. ilk 2 hafta hiçbir elektrik problemi yoktu. Asansörle ilgili bir çalışma yapıldı sonrasında her gün dairemin kaçak akım rölesi atmaya başladı. günde 3 veya 4 çok değişken saatlerde atıyor ve kaldırıyoruz. Atan röle apartman daire sayacının rölesi daire içinde de bir adet siemens kakkr mevcut. ama daire içindeki atmıyor. hep aşağıdaki atıyor. sizce sorun ne olabilir değiştirsem mi?

Bu arada elektrikçiye sordum apartman panosundaki rölenin 300ma daire içindekinin 30 ma olması lazım dedi. yalnız mühürlenmiş. Ne yapabiliriim fikir verebilir misiniz?
fuxfl2.jpg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Böyle adı sanı duyulmamış role takılırsa atar tabi. Bu nerenin rolesi? Apartman girişimde 300 ma olur ama bu 30 ma?:D
Hem dairemdeki atıyor demişsin hem de atmıyor demişsin?

Böyle adı sanı duyulmamış role takılırsa atar tabi. Bu nerenin rolesi? Apartman girişimde 300 ma olur ama bu 30 ma?:D
Hem dairemdeki atıyor demişsin hem de atmıyor demişsin?
Bu apartman girişindeki sürekli atan röle, daire içinde olanda sorun yok

O halde sigorta senin sayaç sigortan kaçak akım rolesi de senin dairenin hattını kesiyor doğru mu anladım?

Daire içinde de role var diyorsan büyük ihtimalle bu role arızalıdır. Yenisini takmana gerek yok. 186 ara durumu arzet mühürü sök kaçak akım rolesini çıkar ve iptal et. Eğer daire içinde role varsa tabi.
Daire içinde yoksa bunu sök kaliteli marka ile değiştir.

Daire içinde de role var diyorsan büyük ihtimalle bu role arızalıdır. Yenisini takmana gerek yok. 186 ara durumu arzet mühürü sök kaçak akım rolesini çıkar ve iptal et. Eğer daire içinde role varsa tabi.
Daire içinde yoksa bunu sök kaliteli marka ile değiştir.
Daire içinde 30ma lık siemens takılı ve hiç atmadı ama apartman panosundakini değiştirmeyi düşünüyorum bi 300ma lık bir kar taktırsam sorundan kurtulurum sanki

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri