Kablo Kesit Hesabı Formülleri

hesabı biliyorum da neyi neye göre hangi kablo tipi seçeceğimi bilmiyorum hangi yalıtım ve korumalı kablo seçmem gerek bilmiyorum yardım eder misiniz?

siz 293A bulduktan sonra nasıl karar verdiniz NYY 3*150+70mm2 ye bir de cahilliğimi mazur görün nyy deki 3*150 nedir toplam 520mm2 anlamında değildir herhalde, 3 faz çarpı 150 + 70 mi? bi açıklarsanız acil lütfen

yarın sınavım var :D

Dostum 3*150 +70 mm2 NYY 3 faz 1 nötrdür.faz 150mm2 nötr 70mm2dir.Nötr fazın yarısı kadardır çünkü nötr fazın yarısı kadar yük taşır. 3*35 +16 ,2*95 +50 de görüldüğü gibi..

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
3*150 3 adet kablo damarı +70 nötür kablo kalınlıgı

kwnin formulu kwyi nasıl ampere çeviririz bunu formulu ne:?:?

ferdimm sen kaçıncı sınıfsın?

Biraz kitaplarını ders notlarını araştır. Elektrik öyle internetten öğrenilecek bişey değildir.

V= İxR
P= İ^2 x R
P= Vxİ

falan filan... sen bu formülleri bilmediğini beyan ettiğin anda makineci muamelesi görmen bile daha faydana olur.

değerli yönetici 0.024 rakamı neyin sonucudur sabit bir değerse nerden geliyor bu sayı tşk

120 kw sürekli 24 saat çalışan motor,240 mt mesafedeki kablo kesiti hakkında ne düşünüyorsunuz

0,0124*güç* mesafe/kesit çıkan sonuç yüzde üçü geçmiyecek şekilde olacak

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri