Kesintisiz Güç Kaynağının Bip sesi Nasıl Kesilir?

nahita_

Üye
Arkadaşlar merhabalar, konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Kesintisiz güç kaynağım var evde kullandığım. Bulunduğum yerde sürekli elektrik kesiliyor haliyle sürekli "bip" sesi geliyor. Bu bip sesinden rahatsız oluyorum özellikle gece uyurken. Aklıma güç kaynağının hoparlörü bantla sarmak oldu. Diğer bir alternatifde hoparlörü koparıp atmak oldu. Güç kaynağı bazı durumlar karşında farklı ses çıkarabiliyor. Örneğin "uzun bip", bitmek üzereyken hızlı "kısa bip". Bu yüzden İkinci seçeneği yaptığımda güç kaynağındaki hiç bir mesajı anlamayabilirim. Sizin öneriniz nedir acaba bu konuda?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Hoparlöre giden kabloların birine seri olarak bir anahtar bağla,
bunu güç kaynağında uygun bir yere monte et,
anahtar yardımı ile istediğiniz zaman sesi duyabilir istemediğiniz zaman duymazsınız.

Hoparlörü koparıp atmayı düşünen kişi (yani siz) yukarıda yazdığım işi yapabilecek beceriye sahiptir diye düşünüyorum. :)

Hoparlörü sökmeniz bahsettiğiniz gibi farklı tonlamalarda durumu anlamayabilirsiniz.

Hoparlöre takılabilecek seri bir direnç ile sesini kısabilirsiniz. Yada bir led takıp sesli değil görsel bir uyarı haline getirilebilir düşüncesindeyim.

Kolay gelsin.

Kitapçığa göz attın mı, bu konuda hiç bahsediliyor mu? Eski modellerde açma kapamaya ötme esnasında basıldı mı sesi kaptıyordu, cihazı kapatmak için uzun süre basılırdı.

Kitapçığa göz attın mı, bu konuda hiç bahsediliyor mu? Eski modellerde açma kapamaya ötme esnasında basıldı mı sesi kaptıyordu, cihazı kapatmak için uzun süre basılırdı.
Kitapçığı felan yok. Dediğiniz gibi düğmeye basınca sesi kesiyor. Ancak elektrik gelip tekrar gittiğinde ötmeye başlıyor. Gece uykumdan uyandırıyor.

Hoparlörü sökmeniz bahsettiğiniz gibi farklı tonlamalarda durumu anlamayabilirsiniz.

Hoparlöre takılabilecek seri bir direnç ile sesini kısabilirsiniz. Yada bir led takıp sesli değil görsel bir uyarı haline getirilebilir düşüncesindeyim.

Kolay gelsin.
Aslında benimde led takmak alternatiflerim arasında duruyordu. Led deneyebilirim ama lehim felan yapmadım hada önce becerebilirmiyim acaba?

Daha önce lehim yapmadıysanız ilk önce biraz pratik yapmanızda fayda var. Yoksa lehim yapmak yerine zararda verebilirsiniz. ( birbirine yakın hatları kısa devre edebilir yada fazla ısı ile parçaları bozabilirsiniz )

Şöyle sorayım. Bazı rastladığım güç kaynaklarında üzerindeki power ledi enerji varken farklı enerji gittiğinde farklı yanıyor. Sizin güç kaynağınız da bu şekilde ise ses çıkaran buzeri devre dışı bırakabilirsiniz.

Eğer Antalya'da iseniz led bağlantısını beraberde yapabiliriz. Yoksa içini açıp resimlerseniz sizi yönlendirebiliriz.

Kolay gelsin.

Buzzerin deliğini güzelce tıkarsan ses duyulmayacak seviyede olur elinden gelirse akvaryumcudan hortum ve ayar vidalı dzüneğinden al. hortum ucunu silikon ile buzzer a sabitle horumu dışarıdan erişecek uzunlukta bırak ucuna vida ile kapa kıs istediğin düzeye getir derim :)

Buzerin ses çıkan deliğine kağıt bant yapıştır.lent arkadaşın dediği gibi ses çok az çıkar.

Bence herhangi bir işlem yapma..cihazın tek problemi seni uykudan uyandırması ise
cihazın bulunduğu yeri değiştir,ya da sen başka bir odada uyu:D

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular

Geri