kontrol kartı tavsiyeniz

akg

Katılımcı Üye
merhaba arkadaşlar elimdeki kart AKZ250 4 eksen, ama 4. ekseni slave desteklemediğini öğrendim katın zeten ikinci bir karttta almak istiyordum bu konuda tavsiyeniz ne olur saygılarımla.
aşağıda linkini verdiğim kart nasıl

http://www.omc-stepperonline.com/4-...oller-board-for-cnc-router-milling-p-309.html

birde kutu içerisinde olanlar var bu biraz pahalı ama belki daha uygununu bulabilirim

http://www.amazon.com/RioRand-12-50...&qid=1427873956&sr=1-1&keywords=tb6600+4+axis

Sorunuza cevap değil ama 4. eksenin slave edilmesi tamamen Mach3 içinden ayarlanıyor. Yani kartın desteklememesi olası gelmiyor bana.

Sorunuza cevap değil ama 4. eksenin slave edilmesi tamamen Mach3 içinden ayarlanıyor. Yani kartın desteklememesi olası gelmiyor bana.

yani , 3 eksen kartı değiştirmeden sadece 1 kontrol kartı daha alarak mach3 te 4 eksen işlem yapabiliyormuyuz?

bu kart baya derli toplu olmuş. aynı zamanda kendi yazılımı var ve el çarkı gibi komut işleyebiliyor. ekranda neler gösteriyor,modeli çiziyormu onlarda varsa gayet iyi gibi (gerçi biraz tuzlu ama).

yani , 3 eksen kartı değiştirmeden sadece 1 kontrol kartı daha alarak mach3 te 4 eksen işlem yapabiliyormuyuz?
Demek istediğim bu değildi ama sorunun cevabı hayır. Tabi bilgisayarında 2 tane paralel port varsa bir breakout board + tek eksen sürücü ile Mach3'e 4. ekseni tanıtabilirsin. 2. paralel port yoksa breakout board'dan 3 eksen sürücünün portunda uygun bir pin bulup ona 4. eksen için bir kablo da çekebilirsin.

AKZ kartları mach3 ile plugin yardımıyla usb den haberleşiyor
sanırım plugin i yapan şahıs slave axis özelliği koymamış o yüzden tartışılmıştı bu konu daha önce

evet malesef slave desteği yok mach3 te bütün denemeleri yaptım

Ben dünyanın en kötü kartını kullanıyorum (TB6560). Yansa da yenisini alsam diye bekliyorum ama yanmasın diye de elimden geleni yapıyorum. Dibine fan tutuyorum ki ısınmasın. İş görüyor ama tavsiye etmiyorum.

bu konuda çok bilgi sahibi değilim tb6560 lar için mavi renkte olanlardan kullanın deniliyor kırmızılar tavsiye edilmiyordu tb6600 lar içinde böyle bir durum varmı

Bendeki kart bu 12 ve 5v regülatörler çok ısınıyor.

TB6560.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri