Laptop Tavsiyesi

Arkadaşlar Laptop Almaya Karar Verdim Fakat i3 mü i5 mi Karar Veremiyorum İ5 in 4 Çekirdekli Modelleri Bütçeme Fazla Geliyor 2 Çekirdekli İ5 Almaktansa İ3 Üst Model Bi İşlemci Tercih Etmek Nasıl Olurdu Sizce ?

İntelin İşlemcilerine Bakıyorum '' İ3 İşlemciler '' İle '' İ5 İşlemciler '' Arasındaki Tek Fark İ3 lerde İşlemci Hızı Ne İse O İ5 Lerde Arttırılabiliyor En Azindan Benim Gördügüm Bu Sizce İ3 ile İ5 Arasında Nasıl Fark Var

Örnek Olarak; Bu '' i3 İşemci '' İle Bu '' İ5 İşlemci '' Arasında Nasıl Bi Fark Var ve Ben Bu Farkların Hangi Durumda Yada Durumlarda Faydalana Bilirim Yada Ne Derece Yokluklarını Hissederim ?

Bütçem 1500-1600 tl Arası Oyun Olarak En Fazla Caunter Strike M2 Yada Netten Oynanan İkariam vb Oyunlar Oynarım

Bilgisayarı Aldığımda Daha Çok İnternette Gezmek İçin Ve 2 3 Sene Sonrası İçin Autocad Solid Gibi Çizim Programlarını Kullanmak Amacı İle Kullanmayı Düşünüyorum Ama Şuanlık Yoğun Olarak İnternette Gezmek İçin Kullanıcam Genelde 7 8 Sekme İle Gezerken Sıfır Takılma Olması Lazım İnternet Üzerinden Amatör Radyoculuk İle Uğraşıyorum Flatcast Üzerinden Sanaldan Yayın Yapıyorum Bu Sanal Ortamın Radyosu ve Ek Bi Sayfası Facebook Sayfası Radyo Facebook Sayfası Youtube ve Youtube Convert Sayfası Olarak En Az 7 8 Sekmeyi Bi Arada Aktif Olarak Yürütebilecek Bir Diz Üstü Bilgisayar Bakıyorum ((Netin Olmadığı Yerler İçin Çok Düşük İhtimallide Olsa Crysis vb Oyunlarda Yükleyebilirim))

Şuan Masa Üstü Pentium Dual-Core E6500 2,9 İşlemci ve 4 Gb Ram e Sahip Bi MasaÜstü Kullanıyorum Bu Bana Yetiyor Açıkçası Ama İkinci Bilgisayar Olarak Diz Üstü Bakıyorum

Önerilerinizi ve Tavsiyelerinizi Bekliyorum Yardımlarınız ve Bana İleteceğiniz Öneri&Tavsiyeleriniz İçin Şimdiden Teşekür Eder.. İyi Forumlar Dilerim

AutoCad ve Solid kullanacaksanız en az i5 almanızda fayda var. i5'ler gerçek 4 çekirdekli olup turbo modu vardır. i3'ler ise 2 çekirdekli olup turbo desteği yoktur.

2-3 sene sonrası için demişsiniz, çok gerekli değilse (hocalara proje ödev göstermek/danışmak için) lazım olacağı zaman alabilirsiniz. 2-3 seneye kullanıma bağlı olarak bataryası kapasitesini yitirecektir. Pilden kullanacağınız zaman laptop sizi yarı yolda bırakabilir. 2-3 seneye yeni modeller çıkacaktır.

http://forum.donanimhaber.com/m_42643230/tm.htm öneriler için buradan yararlanabilirsiniz.

Fazla Bi fikrim yok Arkadaşım ama Bana kalırsa almışken iyisini Al Ben Şuan Asus K52j-c (i5) MArkasını kullaniorum nerdeyse 4 sene belkide geçmiştir şuan pc de ısınma sıkıntısı bile yok tek sorunu bu markalarda camera ters döndü :) ve düzeltemiorum

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri